Коротко / УКРАЇНА
Президент узаконив вибори 30 вересня
Президент Віктор Ющенко призначив дострокові вибори до Верховної Ради на 30 вересня поточного року. Відповідний Указ, датований 5 червня, розміщено на офіційному сайті Президента. Іншим Указом, від цього ж дня, Ющенко визнав такими, що втратили чинність, указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 26 квітня 2007 року, а також Укази від 29 травня, 30 травня та 1 червня про призупинення цього указу для легітимізації Верховної Ради. Як сказано в чинному указі про призначення позачергових виборів, він підписаний «на реалізацію пунктів 2 і 3 спільної заяви» Президента, голови Верховної Ради і прем’єр-міністра щодо розв’язання політичної кризи, а також зважаючи на рішення БЮТ та «Нашої України» про дострокове припинення повноважень депутатів відповідних фракцій і «неможливість відновлення двох третин від конституційного складу Верховної Ради України V скликання». Центральній виборчій комісії цим указом доручено забезпечити підготовку та проведення у шестидесятиденний строк до 30 вересня позачергових виборів до Верховної Ради відповідно до Конституції, Закону «Про вибори народних депутатів України» та інших законів. Кабінету міністрів Президент доручає забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради. Цей Указ набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення. Він опублікований у «Офіційному віснику Президента України» № 13 від 5 червня 2007 року, наголошує прес-служба Президента.
З нагоди Дня Конституції українці відпочиватимуть 4 дні
Наприкінці червня на нас чекають тривалі вихідні, пов’язані зі святкуванням одинадцятої річниці прийняття Основного Закону. Як роз’яснили в Міністерстві юстиції, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів, керівникам підприємств і організацій рекомендовано робочий день з п’ятниці, 29 червня перенести на суботу, 16 червня. Тому вихідним днем буде не лише святковий четвер, 28 червня, а й три наступних за ним дня — 29, 30 червня і 1 липня. Причому, в ті ж вихідні в усіх містах України відбудуться святкування Дня молоді (його традиційно відзначають в останню суботу червня), передає УНІАН. Як розповіли в одній із київських туристичних компаній, на ці вихідні є широкий вибір екскурсійних турів Україною, а ось усі екскурсії вихідного дня в Європу вже розібрали. Окрім того, доведеться поквапитися і з купівлею квитків на потяги. У південному напрямку квитків уже практично не залишилося.
Крим відродить Сурб-Хач
2008 року вірменському монастиреві Сурб-Хач, розташованому недалеко від селища Старий Крим, виповниться 650 років. Сурб- Хач було засновано в Криму 1358 року і протягом сторіч він залишався центром духовної культури вірменів. У різний час тут жило й працювало багато діячів вірменської культури. Сьогодні монастирський комплекс потребує проведення реставраційно-відновлювальних робіт, благоустрою території, електрифікації, реконструкції дороги, яка веде до нього. На реконструкцію Сурб-Хачу уряд АРК пообіцяв виділити 1 млн. гривень. Як підкреслив Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Анатолій Гриценко, відповідальність за відновлення монастиря персонально лежить на керівниках профільних відомств автономії. Він також закликав їх зробити все, щоб середньовічний Сурб-Хач посів гідне місце серед пам’яток історії та культури автономії. Зокрема, в Старому Криму планують встановити пам’ятну стелу, присвячену 650-річчю вірменського монастиря Сурб-Хач. За інформацією прес-служби, до ювілею монастиря також буде знято документальний фільм про нього, видано фотоальбом «Кримська вірменська мініатюра» і буклети «Монастир Сурб-Хач». Разом із тим, у рамках святкування 650-річчя монастиря тут пройде традиційне вірменське свято Вардавар, міжнародна наукова конференція «Україна. Вірмени. Віки творення» і виставка «Крим. Вірмени. Культурна спадщина», повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
На Волині — новий жіночий монастир
Чернеча обитель розташувалася на території колишнього військового містечка серед лісу, неподалік села Старосілля Маневицького району. Колишні казарми, які вже руйнувалися, для Волинської єпархії Української православної церкви придбали благодійники з Білорусі. Офіційне відкриття нової жіночої обителі відбулося на третій день Святої Трійці, бо і новий монастир носитиме ім’я Старосільський Свято-Троїцький. Перед початком божественної літургії, владика Ніфонт освятив нові дзвони для першого монастирського храму на честь Василія Великого. Було освячено територію і закладено стіну майбутнього монастирського корпусу. Життя у новому «джерельці молитви», як висловився владика, дуже важке, але «ті, хто сіє сльозами, пожнуть з радістю». За щире чернече життя, смирення і молитву Господь, сподіваються, покличе сюди численне сестринство, яке буде продовжувати традицію християнського подвижницького життя. Перші чернички у ліс під Старосіллям прибули у березні минулого року, зі Свято-Стрітенського Михнівського жіночого монастиря. Торік у грудні чернечий постриг прийняла теперішня ігуменя Анастасія. Нині в обителі щодня здійснюється повний цикл церковного богослужіння. А з благословення владики Ніфонта кожен священослужитель єпархії три дні у році має відслужити у монастирі, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».
У центрі уваги — «четверта влада»
Учора в Донецьку відбувся урочистий прийом журналістів Донбасу, приурочений до святкування Дня журналіста. Подібні прийоми, за участю керівництва регіону, в Донбасі проводяться щорічно, і вже стали хорошою традицією. Сьогодні на Донеччині працює понад три тисячі представників ЗМІ, і кожного року керівництво області нагороджує кращих із них.
У цьому році прийом був незвичайним і пройшов у рамках святкування 75-річного ювілею Донецької області, який регіон відмічає в цьому році. Із рук голови Донецької обласної поради Анатолія Близнюка дев’ять журналістів першими в регіоні отримали золотий знак «75 років Донецької області», що вручатиметься всім представникам регіону, які прославилися в якій-небудь сфері діяльності. У числі нагороджених у цьому році опинилася й кореспондент «Дня» Ганна Хрипункова.
Крім того, свої нагороди отримали також: редактор відділу обласної газети «Життя» Максим Стрєлецький, кореспондент газети «Приазовський робітник» Людмила Кудріна, кореспондент газети «Негоціант» Мефодій Мартинов, власні кореспонденти каналів НТН і СТБ Сергій Сєров і Світлана Федчун, редактор обласного телеканалу «Регіон» Оксана Ткачова і власний кореспондент «Національного радіо» Михайло Гецко. Інформація «Дня»
Випуск газети №:
№89, (2007)Рубрика
День України