Коротко / УКРАЇНА
Депутати не зробили крок «назустріч стабілізації»
Депутати не підтримали кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ. З цього питання проголосували лише 195 депутатів при необхідних 226, передає «Українська правда». Оскільки минулого четверга Огризко вже виступав і депутати задали йому свої запитання, але вирішили перенести голосування щодо його кандидатури на вівторок, спікер Олександр Мороз попередив, що Огризко може вже не виступати. Разом із тим, кандидат на посаду міністра вийшов на трибуну й звернувся до депутатів. Огризко висловив розуміння, що йдеться не про його кандидатуру й не про його професійні якості. Він додав, що в нього є свої політичні переконання: «Я не відмовляюся від них, але буду працювати виключно в рамках закону». «Сьогодні йдеться не тільки про голосування, але й про імідж Верховної Ради у світі. Недавно я мав неформальну зустріч з одним іноземним дипломатом. Він із смутком зауважив, що «раніше у вас була спікеріада, а тепер дійшла черга до міністрів», — розповів Огризко. «Сьогодні є шанс проголосувати не за Огризка, а зробити крок назустріч стабілізації», — додав він, однак депутати не підтримали його кандидатуру. Керівник прес-служби Міністерства іноземних справ України Андрій Дещиця вважає, що тривала відсутність голови зовнішньополітичного відомства не надає належного рівня представництву України на міжнародній арені. На брифінгу у вівторок у Києві А. Дещиця зауважив, що чим швидше вирішиться дане питання, тим краще буде не лише для МЗС, але і для держави. У той же час голова прес-служби МЗС наголосив, що відомство «працювало, працює, і працюватиме, Володимир Огризко виконує обов’язки міністра і в Міністерства іноземних справ є керівник». Перший заступник керівника парламентської фракції Партії регіонів Василь Кисельов вважає найбільш оптимальною фігурою на посаду міністра закордонних справ Олександра Чалого.
Цензура повертається?
У вівторок вранці не вийшов в ефір запланований раніше повтор програми «Толока», знятий у прямому ефірі у понеділок ввечері за участі лідерів опозиції. Як повідомив автор програми Віктор Павлюк, про це його поставив до відома президент Першого Національного Віталій Докаленко. Більше того, автора повідомили про те, що програма «Толока» взагалі закривається, повідомляє «Українська правда». «Толока» — це єдине політичне шоу у прямому ефірі на Першому Національному. Програма виходить вже рік, однак, за словами автора, жодного тиску до останнього дня не було. В понеділок програма вийшла в ефір за участі лідерів опозиції Юлії Тимошенко та В’ячеслава Кириленка. Саме з цим автор пов’язує закриття програми: «Очевидно, наступають нелегкі часи для свободи слова в Україні», — заявив Віктор Павлюк. Президент Першого Національного Віталій Докаленко підтверджує зняття програми з ефіру. Водночас він твердить, що тиску з боку Кабміну не було. За його словами, програму зняли через непрофесійність ведучого. Зокрема, стосовно останнього випуску Докаленко сказав: «У мене були серйозні претензії до того, як була підготовлена програма, як поводився ведучий, як був організований інтерактив. Я сам намагався подзвонити на обидва телефони, але було неможливо додзвонитися на телефон підтримки дій влади».
Донбаські «чорнобильці» оголосили голодовку
Учора в Донецькій області оголосили безстрокову голодовку та страйк інваліди-ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, які були обурені відмовою Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області та його органів на місцях здійснити перерахунки пенсій з інвалідності, призначені ще кілька місяців тому. За словами члена ініціативної групи донецьких страйкарів Олександра Пучкова, термін для перерахунків закінчився ще 31 січня 2007 року, однак досі ні Кабмін, ні місцеві представники Пенсійного фонду нічого не зробили для цього. Звернення до керівництва регіону також не мали наслідків: місцева влада просто проігнорувала це питання. Більш того, скривджені чорнобильці відправляли листи й телеграми з проханнями про допомогу й Президенту, і спікеру, але відповіді на них також не отримали. У вiдчаї дванадцять чорнобильців з усіх районів Донбасу оголосили протест і заявили про свій намір жити в наметовому містечку навпроти будівлі Пен сійного фонду доти, доки питання з пенсіями не буде вирішене. «Всю відповідальність за погіршення стану здоров’я ми покладаємо на керівництво області, Кабінет Міністрів України й Пенсійний фонд Донецької області. Люди доведені до відчаю», — заявив на першому пікеті будівлі ПФ заступник голови Куйбишевської районної організації Союзу чорнобильців України Микола Гончарів. Зі свого боку, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Георгій Якименко зазначив, що хоч і вважає вимоги протестуючих обґрунтованими, однак поки в нього немає реальних механізмів реалізації закону про перерахунок пенсій. Тим часом, згідно з законом, чорнобильці відтепер повинні отримувати не менше ніж 10 мінімальних пенсій для інвалідів 1-ї групи (близько 3800 грн.). Розрахунок для інвалідів 2-ї групи дорівнює вісім, а для інвалідів 3-ї групи — шість мінімальних пенсій, що становитиме, відповідно, 3040 і 2280 грн. За словами Г. Якименка, ініціативна група з перерахунку зараз працює, однак коли вона закінчить всі обчислення, поки що не відомо. Тим часом чорнобильці чекати не хочуть. Як розповів «Дню» О. Пучков, з початку акції протесту ліквідатори аварії на ЧАЕС вже втратили одного зі своїх соратників, який помер в 45-річному віці. «Напевно, не можна так говорити, але мені здається, що державі просто вигідно, щоб ми вмирали молодими. Коли була аварія, ми були потрібні, але нас використали і забули про нас», — вважає чорнобилець, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День»
Випуск газети №:
№48, (2007)Рубрика
День України