Коротко / УКРАЇНА
Президент просить негайно визнати незаконним Закон про Кабмін
Вчора Президент направив до КС подання щодо конституційності закону про Кабмін. Про це повідомляє прес-служба Президента. Президент оскаржує закон повністю. У своєму поданні Віктор Ющенко вказує, що у частині другій статті 8 Основного Закону сформульований принцип, за яким закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції і повинні відповідати їй. Президент просить визнати Закон «Про Кабінет Міністрів» неконституційним повністю у зв’язку з порушенням встановленої конституцією процедури ухвалення та набрання ним чинності. «Враховуючи особливе суспільне і конституційно-правове значення порушеного питання та з метою забезпечення функціонування державного механізму в Україні, зокрема системи органів виконавчої влади, у відповідності з вимогами Конституції України прошу Конституційний Суд України розглянути це конституційне подання невідкладно», — зазначає Президент. Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено представника президента у Конституційному Суді Володимира Шаповала.
Анатолій Кінах: Закон про імперативний мандат недемократичний
Заява фракцій Блоку Юлії Тимошенко та «Наша Україна» про загальну опозиційну діяльність у парламенті є результатом політичних торгів, заявив учора на прес- конференції лідер Партії промисловців і підприємців України Анатолій Кінах, повідомляє www.pravda.com.ua з посиланням на УНІАН. «Заява, на жаль, сформована на основі такої торгівлі», — наголосив він. Разом із тим він зауважив, що виступає за те, щоб «опозиційні сили посилювали своє співробітництво». «Але я категорично проти того, щоб воно перетворювалося на політичні торги», — наголосив Кінах. Він також зазначив, що, як правило, предметом цих політичних торгів є питання, які «впливають на становище країни», що, на його думку, є неприпустимим. Відповідаючи на запитання про імперативний мандат, Кінах зауважив, що, на його думку, закон є «недемократичним». Він вважає, що закон не повинен мати зворотної сили і у зв’язку із цим висловив упевненість, що «необхідно звертатися до Конституційного Суду та змінювати зміст закону таким чином, щоб він не суперечив демократичним нормам». При цьому Кінах наголосив на необхідності забезпечення політичної структуризації. 5 лютого Президент Віктор Ющенко підписав закон про імперативний мандат для депутатів місцевих рад, хоча вважає його недемократичним. Глава держави зауважив, що підписав цей закон виходячи з того, що його підтримала велика кількість депутатів — 362. Законом передбачається, що депутат, який вийшов із фракції тієї політичної сили, від якої він був обраний, може позбавитися мандата — за рішенням керівництва цієї партії чи блоку.
Луганське СБУ склало карту концтаборів часу вiйни
Служба безпеки України встановила в Луганській області місця примусового утримання військовополонених, а також цивільного населення під час Другої світової війни, повідомляє Інтерфакс-Україна. Як повідомила у вівторок прес-група УСБУ в Луганській області, на сьогоднішній день зібрані матеріали про кілька сотень таких місць. Протягом 2006 року обласне управління збирало історичні відомості про німецькі в’язниці, концентраційні та трудові табори в Луганській області, співробітники архіву вивчили понад 19 тисяч карних справ у 20 259 томах. «За результатами дослідження складена спеціальна карта з позначенням усіх місць, де перебували наші співвітчизники під час фашистської окупації. На території Луганської області у роки війни на 63 об’єктах знаходилося від декількох десятків до кількох тисяч ув’язнених», повідомляє УСБУ. У місцях насильницького утримання людей не існувало медичної допомоги, люди гинули від голоду, інфекційних хвороб і виснаження. Як свідчать архівні матеріали, вивчені співробітниками УСБУ, на території монастиря в місті Старобєльськ загинуло 200 військовополонених, у таборі на станції Кондрашовка — понад 500 осіб, ще понад 500 військовополонених загинули у таборі на шахті міста Ровеньки, 300 — у селищі Білолуцьк, 1200 військовополонених були знищені в таборах на хуторах Петрівський і Діброво, 480 чоловік були розстріляні у в’язниці жандармерії міста Антрацит. У двох в’язницях міста Серго (Стаханов) загинули 850 осіб, тут же у концтаборі було знищено понад 1000 євреїв. У концтаборі Червоного променя утримувались партійні працівники, члени сімей командирів армії, євреї та військовополонені, майже 1500 із них були знищені фашистами, зазначає УСБУ. У прес-групі також нагадали, що наприкінці 2006 року облуправління зібрало й систематизувало документи про місця загибелі та поховань — для встановлення пам’ятників і меморіальних знаків.
На Полтавщині діти «замінували» школу
Учора о 8:15 на Полтавщині до Комсомольського міськвідділу міліції надійшов телефонний дзвінок про те, що заміновано загальноосвітню школу першого та третього ступенів. Як розповіла її директор Наталія Тягай, напередодні після обіду подібне повідомлення вона отримала через власний робочий телефон. Оскільки голос був дитячий, директор по-батьківському насварила жартівників. Але учора працівники МНС відреагували на такий дзвінок і повідомили всім необхідним службам про надзвичайний випадок. Також із Кременчука прибув фахівець підривно-технічного відділу науково-дослідного експертно-криміналістичного центру УМВС. А рятувальники МНС оперативно провели евакуацію дітей і дорослих: за десять хвилин 416 школярів і 39 осіб обслуговуючого персоналу опинилися в безпечному місці, повідомила glavred.info прес-служба МНС. Фахівці з самого початку розслідування схилялися до думки, що подібна загроза все-таки виявиться жартом школярів. Близько 11:00 вони закінчили повне обстеження будівлі, в якій не знайшли ніякого вибухонебезпечного пристрою. Подібний випадок стався в Комсомольську три роки тому, тоді за діями двох школярів дев’яти та одинадцяти років була порушена карна справа, оскільки ті «замінували» аж три школи. Сьогодні щодо виявлення порушників правопорядку проводиться слідство, при цьому використовується запис розмови з погрозами. Деякі свідки події розповідають, що до такого вчинку школярів міг підштовхнути перегляд дитячого кіножурналу «Єралаш», який транслювали по телебаченню у вихідний. Саме цей випуск був присвячений жартам дітей, пов’язаним із підривом своєї улюбленої школи.
Випуск газети №:
№21, (2007)Рубрика
День України