Коротко / УКРАЇНА
Пристрасті за офіційною пресою
Уже котрий ранок громадяни, які цікавляться політикою, купують свіжу парламентську газету аби перевірити, чи подано там текст закону про Кабмін. З автографом Мороза чи без нього. І ось учора дещо спантеличив «Урядовий кур’єр». У газеті було опубліковане повідомлення про офіційне оприлюднення Закону «Про Кабінет Міністрів України» головою Верховної Ради. Повідомлення повністю повторює публікацію на веб-сайті Верховної Ради 29 січня. Щоправда, самого тексту закону не було. Начебто оприлюднили, а начебто — ні. Розумій як собі знаєш. Таке собі гіперпосилання на Закон про Кабмін. «Такі дії викликають якнайбільший регіт, а в гіршому випадку — велике обурення. Це спроби через коліно ламати правову систему України», — вважає нашоукраїнець Юрій Ключковський. Депутат нагадав, що, відповідно до встановленого порядку офіційного обнародування нормативно-правових актів, публікується не повідомлення про обнародування закону, а його текст. «Причому принципово, щоб текст закону був надрукований на паперовому носії, адже на веб-сайті у документ будь-якого моменту можуть бути внесені зміни. І ніхто не зможе сказати, коли воно було внесено і чи офіційне воно», — пояснив Ключковський. А ось міністр юстиції Олександр Лаврінович вважає, що документ оприлюднений таким чином, який спікер «вважав офіційним», оскільки «законодавство чітко не регулює спосіб оприлюднення закону, існує лише перелік видань, закріплений указом Президента України». Щоправда, він запевнив, що еталонний текст закону обов’язково з’явиться у газетах «Голос України» та «Урядовій кур’єр». Сам прем’єр учора у Львові заявив, що до набуття чинності закону про Кабмін залишилися лічені дні. Ця тяганина з публікацією є немов би відображенням розстановки сил у вітчизняному політикумі. Не опублікований закон — значить, Мороз вичікує, значить — тривають торги із працівниками президентського апарату. Принаймні, становище Президента здається вже не таким безнадійним, як ще тиждень тому. Хоча в українській політиці все може змінитися за один момент, повiдомляє Олена Яхно, «День».
Тарифами займеться прокуратура
Прокуратура Києва внесла до міської ради подання на ім’я міського голови столиці Леоніда Черновецького з приводу обґрунтованості підвищення тарифів на комунальні послуги. Про це повідомив у вівторок на прес-конференції в Києві генеральний прокурор України Олександр Медведько. За його словами, створено спеціальну комісію і Генпрокуратура чекає на результати. О. Медведько зазначив, що в Дніпропетровській області було також внесено протест, однак його було відхилено. О. Медведько повідомив, що 27 січня він дав завдання всім прокурорам областей перевірити обґрунтованість підвищення тарифів у всій Україні, а також встановив термін закінчення перевірки 10 лютого. О. Медведько пообіцяв оприлюднити результати цих перевірок, повідомляє Інтерфакс-Україна.
250 населених пунктів залишилися без світла
247 населених пунктів України в 12 областях залишилися без електрики через складні погодні умови — снігу й сильних поривів вітру, повідомляє Інтерфакс-Україна. Як повідомляє Міністерство з надзвичайних ситуацій, у ніч на вівторок через негоду й спрацювання автоматичного захисту ліній електропередачі в Одеській області знеструмлені 45 населених пунктів, у Луганській — 40, в Івано-Франківській — 28, у Миколаївській — 25, у Вінницькій — 24. У Закарпатської області знеструмлені 23 населених пункти, у Львівській — 19, у Кіровоградській і Чернівецькій — по 15, у Черкаській — 7, у Херсонській і Дніпропетровській — по 3. Поновленням енергопостачання займаються місцеві обленерго.
Злодюжки спеціалізувалися на... пожертвах
Компанію малолітніх грабіжників, які промишляли крадіжками у досить незвичайний способ, днями затримали у м. Слов’янське Донецької області. Як повідомив Центр зв’язків із громадськістю УМВС України в Донецькій області, школярі спеціалізувалися на крадіжках із магазинів... скарбничок для пожертвувань, які звичайно встановлюються на касах. Згідно із свідченнями продавців і касирів, усі крадіжки здійснювалися однаково: двоє-троє хлопцiв вдиралися до магазину, вихвачували скарбничку й тікали раніше, ніж продавець міг хоч якось на це зреагувати. Попалися підлітки випадково: спочатку пограбували один із міських магазинів, а потім вирішили повернутися туди і ще й підкинути продавцям петарду. Однак цього разу співробітники магазину встигли натиснути сигнальну кнопку й повідомили охороні, яка прибула на місце за 2 хвилини, прикмети хуліганів, у яких розпізнали нещодавніх грабіжників. Буквально за годину малолітні злочинці були спіймані у дворі однієї із слов’янських шкіл. Як потім розповіли злодюжки, їхнім «організатором» був 16-літній юнак, який у минулому вже мав судимість. Саме йому прийшла на думку ідея викрадати пожертвування в магазинах. При цьому грабували підлітки завжди одну і ту ж торгову мережу — нині правоохоронцям уже вдалося довести чотири таких випадки. У даний момент злочинці затримані, проти них порушено карну справу за статтею Карного Кодексу, який передбачає покарання за грабіж, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День»
Випуск газети №:
№16, (2007)Рубрика
День України