Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

07 листопада, 00:00

Катеринчук: Сьогодні існує криза недовіри до НСНУ

Народний депутат України, голова виконавчого комітету партії НСНУ Микола Катеринчук вважає, що посада голови Ради НСНУ повинна бути ліквідована. «Я упевнений, що одна з головних проблем нашої партії — це коли приймалося якесь рішення, то Президенту розказували про позиції партії, а партії розказували про позиції Президента», — сказав Катеринчук на прес-конференції під час візиту до Вінниці, передає Кореспондент. Депутат вважає, що нове керівництво партії має бути побудоване таким чином, щоб Президент мав безпосередню можливість участі в дискусії при прийнятті рішення, а партія мала можливість впливати на курс і позицію Президента. Крім того, депутат зазначив, що «сьогодні існує криза недовіри до партії, і це треба змінити шляхом спільних дій Президента та партії». У разі відставки в Катеринчука великі плани. «Я планую зосередитися на роботі парламентського комітету — це по-перше. По-друге, я активно беру участь у роботі «Податкового клубу», у якому вже напрацьований проект нового Податкового кодексу, який зараз вичитують і протягом найближчих 20 днів подадуть на розгляд Верховної Ради. Крім того, я планую розширити програму «Народний адвокат», що починалася у Вінницькій області, а тепер працює у восьми регіонах», — додав депутат.

Павленка кличуть у Регіони

Союз молоді регіонів України пропонує міністру України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрію Павленку вступити в лави молодіжного крила Партії регіонів, передає «Главред». На думку Союзу, такий крок дасть Павленку «додаткові можливості для самореалізації та подальшого професійного зростання». Подібну пропозицію висловили члени Правління СМРУ після того, як на I з’їзді Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодіжний союз «Наша Україна» Юрій Павленко склав із себе повноваження виконувача обов’язків голови «Молодіжного союзу «Наша Україна».

Площею Ринок — на ковзанах

Вже цього місяця львів’яни матимуть змогу стати на ковзани та покататися на площі Ринок. Розпорядження про влаштування катка у зимовий період ( з листопада 2006 року до березня 2007 го) вжевидав міський голова Андрій Садовий. Такий дарунок Львову роблять мерія та науково-виробнича фірма «Відкриті комп’ютерні системи», що вкладають в задум приблизно півтора мільйона євро. Долучитись до практики європейських міст і залити льодом центральну площу міста, як роблять, приміром, у Вроцлаві, фірма вирішила не лише для того, щоб заробляти кошти. Адже, щоб ця досить екстравагантна комерційна ідея окупилася, потрібно не менше п’яти років функціонування льодової площі. Тобто бізнесова пропозиція з огляду на прибутки має досить сумнівний характер. Та, як стверджує Роман Кедик, директор «Відкритих комп’ютерних систем», їм дуже хотілося, щоб свят в житті мешканців Львова було якомога більше і напівзабуте дитяче задоволення покататися на ковзанах мали змогу і дорослі, і діти, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Пересторога від замерзаючих дунаївців

Учора Дунаївець селищний голова Анатолій Кухаренко одержав офіційну заяву від ініціативної групи: якщо не буде тепла в оселях уже завтра, то змерзлі громадяни вийдуть на залізничні колії, заблокують рух потягів і стоятимуть до переможного кінця. «За добу станція Дунаївці приймає 16 пасажирських потягів, що рухаються на Москву, Санкт-Петербург, Київ, інші великі міста», — передбачає «скандал на весь білий світ» Анатолій Кухаренко. Він щиро поділяє турботи пожильців 98 квартир у трьох п’ятиповерхових будинках на вулиці Лермонтова: «А що ж їм залишається робити?! Мерзнуть у своїх помешканнях». Місцевий комбінат хлібопродуктів — балансоутримувач цих будинків — категорично відмовився від забезпечення опалювального сезону. Мовляв, бідний, як церковна миша. Одначе селищний голова вважає, що це не відповідає істині: «Не бажають про людей дбати». Мало хто передбачав такий поворот драматичних подій. Коли ж опинилися перед «холодним» фактом, всі хто можуть почали встановлювати у своїх помешканнях котли автономного опалювання. «Але вже знаємо: щонайменше у 30 квартирах самі себе не зігріють. Не мають грошей, аби купити дорогі котли», — говорить Анатолій Кухаренко. Тому селищний голова, зареєструвавши заяву ініціативної групи, вважає, що «змерзлі люди таки виконають свій відчайдушний задум — вийдуть на залізничні колії», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Погрози закінчилися підпалом

В с. Шевченкове, що на Вінниччині, підпалили церкву московського патріархату. У вогні згоріло все, окрім двох чудотворних ікон 17 століття, котрі селяни винесли з пожежі одразу, як вона спалахнула. За церкву людям слугувала старенька хата. Те, що вікна у ній були висаджені, а по підлозі валялись пляшки із вогнепальною сумішшю, наштовхнуло пожежників на версію, що це був підпал. Незадовго перед тим церкву обікрали, а священикові, який там служив, неодноразово погрожували і навіть пропонували залишити храм й покинути село. Наразі триває слідство, а експерти готують остаточні висновки про причини пожежі, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Учнів на всі школи не вистачає

Міністр освіти й науки України Станіслав Ніколаєнко виступає проти закриття в країні шкіл. «Я противник закриття шкіл і вважаю, що закривати їх можна лише через відсутність учнів», — зазначив С. Ніколаєнко, виступаючи на церемонії відкриття нової школи в районі Пирогово Вінниці. Він повідомив, що «в Україні всього цього року здано в експлуатацію 47 нових шкіл. Звичайно, можна сказати, що ще більше шкіл закривається, але якщо порівняти кількість закритих і відкритих учбових закладів, то виявиться, що відкритих учбових місць набагато більше», — сказав міністр. Нова школа в Пирогово розрахована на 430 учнів, але в середині учбового року вдалося знайти лише 160 учнів, які згодні перейти в новий учбовий заклад, в основному це діти перших-третіх класів. У довоєнні часи в Пирогово була школа, побудована дружиною великого хірурга Миколи Пирогова, її закрили через використання вчителями української мови. Нову школу почали будувати ще 1993 року, але відклали будівництво через брак фінансування, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати