Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

30 серпня, 00:00

1 вересня Президент піде в школу. Але без дочок

Президент Віктор Ющенко 1 вересня 2006 року відвідає столичну школу №177 із поглибленим вивченням біотехнології. Про це журналістам повідомив міністр освіти й науки Станіслав Ніколаєнко. Капітальна реконструкція школи №177 (на розі вулиць Ніщинського та Курської) тривала протягом двох років. Це перший в Україні заклад для дітей із поглибленим вивченням біотехнології. Утім, діти «української еліти» в більшості своїй віддають перевагу не біотехнології, а іноземним мовам. Дочки Віктора Ющенка — Софійка та Христина навчаються в «Печерській міжнародній школі». Причому абсолютно всі уроки в цій школі проводять англійською мовою. Кажуть, що навіть на перервах школярів примушують спілкуватися англійською. А українську мову тут можна вивчати лише факультативно — за бажанням. Найкумедніше, що навіть Віктор Ющенко не зможе поспілкуватися з директором школи українською мовою. Джон Янг розмовляє тільки англійською, повідомляє Олена ЯХНО, «День».

Лазаренка в Україну не екстрадують

Екс-прем’єр України Павло Лазаренко перебуватиме у США, в Україну його не екстрадують. Про це в інтерв’ю glavred.info сказала одна з українських адвокатів Лазаренка Євгенія Колодій. За її словами, апеляція на рішення суду буде подана до кінця вересня, зараз адвокати готуються до цього. «Якщо аргументів для перегляду вироку буде недостатньо, то все залишиться так, як є. Увесь цей час Павло Іванович перебуватиме в Америці, його не екстрадують», — зазначила Колодій. Вона також додала, що поки що умови перебування Лазаренка не змінювалися. На цей час він перебуває під домашнім арештом у квартирі, визначеній судом. Нагадаємо, що 25 серпня американський окружний суд у Сан-Франциско засудив Лазаренка до 108 місяців ув’язнення та штрафу в 10 млн. доларів за відмивання грошей і продаж за кордон майна, здобутого незаконним шляхом, при веденні справ на посаді прем’єр-міністра України.

У «Нашій Україні» прогнозують діловий рік

Народний депутат від «Нашої України» Борис Беспалий прогнозує, що новий політичний сезон в Україні відзначатиметься стабільністю. «Я гадаю, що новий політичний сезон відзначатиметься стабільністю. Наступні вибори ще нескоро, а тому не буде передвиборної лихоманки і, сподіваюся, не буде й загострення політичної ситуації. Це буде діловий рік», — сказав Б. Беспалий, повідомляє прес-служба партії Народний Союз «Наша Україна». На думку народного депутата, це позитивно вплине на розвиток держави, оскільки дасть можливість серйозних соціальних зрушень, для яких зараз створені всі передумови. «Я вважаю дуже успішним уряд Єханурова, який передав соціально-економічну сферу наступному уряду в нормальному стані, створив хороші передумови для подальшого розвитку цієї сфери», — зазначив Б. Беспалий. «Загалом, я думаю, що цей рік буде роком стабільної влади та політичної стабільності», — резюмував нардеп. ostro.org.

Чехи в історії Криму

У Сімферополі презентована книжка «Чехи в Крыму. Очерки истории и культуры». Книжка вийшла в серії «История, культура и традиции народов Крыма», заснованій 2004 року, й присвячена розповідям про національності, які проживають у Криму. Видання про кримських чехів вийшло за підтримки Комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян АРК, Кримського етнографічного музею, Посольства Чехії в Україні, Кримського культурно-просвітницького товариства чехів «Влтава» та видавничого підприємства «Антиква». Ілюстрацією до книжки під час презентації стала демонстрація слайдів, на яких було відображене життя чехів Криму. Матеріали для книжки готувалися декілька років за активної участі істориків, краєзнавців, етнографів, працівників Державного архіву АРК, членів чеського товариства, які надали укладачам унікальні фотографії із сімейних архівів. Книжка, як і всі попередні видання цієї серії, вийшла двома мовами — російською й чеською. У майбутньому колектив авторів планує видати ще декілька томів з історії та життя чехів у Криму. Як відомо з історії, чехи живуть у Криму вже півтора століття, зробили великий внесок у розвиток життя на півострові. Розділи книжки присвячені різним сферам життя національного товариства — «Історія і культура», «Чехи в історії Криму». Один з розділів містить нариси про найбільш відомих представників чеської общини, які залишили помітний слід на землі Тавриди. Книжка має конкретну географічну прив’язку — в ній відображене життя, історія й побут жителів в основному двох кримських сіл — Олександрівки та Богемки (нині Лобанове), де переважно живуть чехи Криму. З виходом книжки чеське товариство Криму «Влтава» поздоровили працівники державних органів влади, представники інших національно-культурних товариств, а також народні колективи, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Головні герої — вишивки й... овочі

Учора в галереї «Арт-блюз» (на Андріївському узвозі) відкрилася виставка під загадковою назвою «Асиміляція автопортрета». Автор робіт — Світлана Фесенко: професійний графік і тележурналістка. Наприклад, її нещодавня робота — ілюстрації до Толкієна — викликала великий інтерес публіки, а також серед мистецтвознавців і колег-художників. Нинішня виставка С. Фесенко — це серія гуашей, доповнена авторськими фотографіями. Гуаші, яким належить основне місце в експозиції, можна назвати своєрідними символіко-іронічно-декоративними натюрмортами, в яких головними «героями» стали вишивки, овочі та фрукти. Іноді зображене трактується майже буквально («Сніданок на степовій траві»), іноді — більш відсторонено («Сонцестояння», «Осіння ріка»), подекуди — і поготів глибокодумно («Індоєвропейська казка»). А найчастіше виноград, цибулини та болгарський перець розігрують у декораціях із вишивок цілі історії («Марний притулок»), а то й трагедії («Невільничий ринок», «Байстрюк»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Весільна сукня з 1,5 тисячі... заварних булочок

Саме таке екстравагантне вбрання 27-річний кондитер Валентин Штефаньо «пошив» своїй нареченій. Над солодким запашним вбранням вагою понад десять кілограмів молодий майстер працював майже два місяці. Для цього кондитер випік близько п’яти тисяч тістечок, з яких вибрав півтори тисячі однакових за розміром. Потім ночами нанизував їх нитками на прозору білу тканину. Аби точно підігнати розмір, наречена майже щодня приміряла вбрання. Сам Валентин Штефаньо каже, що своїм вчинком тільки хотів показати людям, що у світі є чимало краси, яка може дарувати втіху людям. Десятикілограмову солодку сукню кондитер доповнив прикрасами з карамелі. Намисто, сережки, корону та букет наречений зліпив у переддень весілля. Каже, що робота з карамеллю потребує ювелірних умінь, тепла й натхнення. Власниця екстравагантного одягу залюбки хизувалася перед гостями. Адже такого вбрання не мала жодна наречена у світі. Солодку весільну сукню не з’їдять, а одягнуть на манекен. Булочки без крему, тому термін придатності — не обмежений. До речі, створювати смачні шедеври майстер навчився в Парижі, повiдомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати