Коротко/УКРАЇНА
Україна — США: теплішає?
«У програмі нашої співпраці сталися зміни, вона стала більш реалістичною», — сказав, як повідомила агенція Інтерфакс-Україна, Президент України Леонід Кучма на зустрічі з послом США в Україні Карлосом Паскуалем. Зустріч, як повідомляється, відбулася з ініціативи амбасадора США. Знаменно, що ця зустріч відбулася незабаром після того, як на брифінгу в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні виступив із програмною промовою помічник заступника держсекретаря США, колишній амбасадор США в Україні Стівен Пайфер. За його словами, уряд США «відклав на безрік» питання про продаж радарних установок «Кольчуга» до Іраку, оскільки він не хоче, щоб ця проблема далі затьмарювала американсько-українські стосунки. США, сказав Пайфер, готові надати Україні допомогу в її просуванні до НАТО, в розв’язанні проблем, пов’язаних з відмиванням «брудних» грошей, підтримувати її кроки на шляху врегулювання прикордонних питань з Молдовою, в питаннях нерозповсюдження ядерної зброї і посилення системи контролю за експортом, особливо товарів військового призначення, реформування української армії. І Пайфер, і Паскуаль говорили також, що США підтримуватимуть побудову в Україні сильного демократичного суспільства.
Японці допомагають «чорнобильцям» Житомирщини
У понеділок з Житомира відбула делегація благодійної організації «Чорнобиль—Тюбу» з японського міста Нагоя, члени якої протягом кількох днів обговорювали з представниками Фонду «Заложники Чорнобиля», деякими місцевими громадськими організаціями, а також медиками плани надання допомоги потерпілим від аварії на ЧАЕС жителям Житомирської області. Як розповіла «Дневі» керівник делегації, член ради «Чорнобиль—Тюбу» пані Ямаморі, до програми візиту входили відвідини обласної і міської дитячих лікарень, фельдшерсько-акушерського пункту в селі Садки, де проживають переселенці з уражених радіацією районів, зустрічі з активістами обласних асоціацій інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів-пожежних Чорнобиля. У ході зустрічей вивчались потреби лікарень в обладнанні, зокрема для лікування дитячої лейкемії, а також напрямки іншої допомоги потерпілим. Це необхідно, сказала пані Ямаморі, для формування бюджету організації на новий фінансовий рік, який починається в Японії з 1 квітня. Членів делегації приймали у себе також педагоги і учні середньої школи №25 м. Житомира. Під час цієї зустрічі, на якій був присутній і кореспондент «Дня», діти відкрили скриньку з пожертвами, що їх в рамках акції «Чорнобильська гривня» (її ініціатором виступив обласний Фонд «Заложники Чорнобиля») зібрали діти і вчителі названої школи. Після підрахунку виявилось, що паперових купюр (в основному 1 і 2-гривневих) і металевої дрібноти там було більше 500 гривень.
Стосовно ж масштабів допомоги з боку «Чорнобиль—Тюбу», то з початку своєї діяльності, тобто з 1990 року, благодійники з Нагої надіслали для «чорнобильців» Житомирщини медичного обладнання, ліків, дитячого харчування, грошей, тощо на загальну суму в еквіваленті 8млн. доларів США, в тому числі за минулий рік на суму в еквіваленті майже 95 тис. доларів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Офiцеpи крали, солдат грабував...
Тpoє oфiцеpiв oднiєї з вiйcькoвих чаcтин Кipoвoгpадcькoгo гаpнiзoну пocталo недавнo пеpед cудoм, їм iнкpимiнoванo poзкpадання аpмiйcькoгo майна шляхoм злoвживання cлужбoвим cтанoвищем. Як уже повідомляв «День», викpили злoдiїв cпiвpoбiтники упpавлiння СБУ в Кipoвoгpадcькiй oблаcтi, якi затpимали oднoгo з вiйcькoвих на гаpячoму пpи cпpoбi вивезти з теpитopiї чаcтини на влаcнoму автoмoбiлi 300 лiтpiв авiацiйнoгo гаcу. Пальне зливалocя з бакiв лiтакiв, накoпичувалocя в пiдгoтoвлених для такoгo дiла ємкocтях, а пoтiм йoму cудилocя бути пpoданим мicцевим виpoбникам фаpб та poзчинникiв. Вiйcькoвий пpoкуpop Кipoвoгpадcькoгo гаpнiзoну Валеpiй Сеpпак пpипуcкає, щo на «миpнi пoтpеби» пiшлo значнo бiльше, нiж 300 лiтpiв авiацiйнoгo пальнoгo, але opгану cлiдcтва вдалocя дoвеcти вину oфiцеpiв у викpаденнi тiльки такoї кiлькocтi пальнoгo. Вciм тpьoм пiдcудним пpизначене пoкаpання у виглядi cлужбoвoгo oбмеження на cтpoки вiд poку дo тpьoх. Це oзначає, щo пpoтягoм вcтанoвленoгo вiйcькoвим cудoм теpмiну кoжен з них не мoже бути пiдвищеним у званнi та пocадi, дo тoгo ж iз заpoбiтку кoжнoгo в дoхiд деpжави виpахoвуватиметьcя деcять вiдcoткiв. Вiйcькoвий cуд Чеpкаcькoгo гаpнiзoну poзглянув цю кpимiнальну cпpаву в oдин день з матеpiалами по oбвинуваченню кoлишньoгo coлдата цiєї вiйськової частини, який на ocтанньoму poцi cлужби зайнявcя вимаганням у «мoлoдих» гpoшей. Згiднo з виpoкoм, вiн пiде на «дембель» чеpез два poки. А у пpoвадженнi Кipoвoгpадcькoгo pайcуду заpаз знахoдитьcя кpимiнальна cпpава за звинуваченням аптекаpя цiєї ж чаcтини, який poзкpадав наpкoтичнi pечoвини з дoвipенoгo йoму хазяйcтва, повідомляє Віктор КРУПСЬКИЙ, Кipoвoгpад.
Іракці втікають на Захід
За даними прес-служби Державного комітету у справах охорони кордону, в 2002 році прикордонники затримали 274-х нелегальних мігрантів із Іраку. Начальник прес-служби Північно-Західного напряму Прикордонних військ, майор Володимир Чамара сповістив, що на день святого Валентина поблизу села Велика Паладь Мукачівського району наші прикордонники затримали 28 нелегальних мігрантів. Дванадцятеро з них — громадяни Іраку, одинадцять — сомалійців, четверо — індійців та один пакистанець. Семеро з них — діти. Нелегали ховалися на покинутій фермі. Ще через два дні на засніженому полі мукачівські прикордонники оточили й повели в потрібному напрямку 19 нелегалів. Усі вони виявилися громадянами Іраку, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
«Листи»: новий політичний скандал?
Фракція «Наша Україна» вимагає розслідування обставин замовлення, виконання і розповсюдження у низці областей країни листівки від імені лідера блоку Віктора Ющенка — передає Інтерфакс-Україна. У кількох західних областях України було розповсюджено «Відкритий лист Віктора Ющенка до виборців стосовно відносин з Юлiєю Тимошенко», який «Наша Україна» назвала провокацією. У понеділок на погоджувальній раді у керівництва Верховної Ради член фракції «Наша Україна» Віктор Пинзеник повідомив, що впродовж останніх днів мільйони громадян отримали «листа-фальшивку» нібито від В. Ющенка, для виробництва і розповсюдження якої було задіяно великі організаційні і фінансові ресурси. В. Пинзеник додав, що листівку розповсюдили серед громадян України через структури «Укрпошти». З його слів, фракція вимагає розслідування обставин цієї справи і звіту про результати розслідування від керівників Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури України, а також керівництва «Укрпошти». В інтерв’ю журналістам В. Пинзеник сказав, що має намір запропонувати депутатам від «Нашої України» розглянути питання про участь членів фракції у засіданнях Верховної Ради до звіту названих керівників про розслідування обставин розповсюдження фальшивої листівки. Він підкреслив, що листівку поширено мільйонними накладами, у кількох областях її отримала практично кожна сім’я, і назвав її зміст «брудною провокацією». У ході погоджувальної ради пропозицію розглянути це питання підтримав голова Верховної Ради Володимир Литвин, а також член фракції БЮТ Анатолій Матвієнко, який підкреслив, що парламент повинен дати «принципову оцінку» цьому питанню. Член фракції «Наша Україна» Ярослав Кендзьор у неділю на мітингу у Львові заявив, що у вівторок, тобто сьогодні, в парламенті буде створено комісію, яка займеться розслідуванням авторства цього листа.
Заступник голови Верховної Ради Олександр Зінченко закликав не робити поквапних висновків стосовно авторства фальшивої листівки від імені лідера блоку «Наша Україна» Віктора Ющенка. Віце-спікер відзначив, що практично щотижня в ході погоджувальної ради у керівництва парламенту виникають проблемні запитання, що переростають в обвинувачення.
Випуск газети №:
№30, (2003)Рубрика
День України