Крісло як засіб від опозиції?

Адам Мартинюк виступає за те, аби цей уряд пішов у відставку, але підпис під вимогою звіту Кабміну не поставив, позаяк переконаний: відставка нині нічого не змінить. Він вважає «абсолютно безперспективною» порушення питання про імпічмент Президента. І, крім того, заявляє: «Ми готові до співробітництва з виконавчою владою», — тобто з «антинародним режимом», коли користуватися компартійними формулюваннями.
У результаті можна дійти висновку, що вже не вперше підтверджується ефективність простеньких рішень: аби нейтралізувати комуніста — дай йому порулювати у владі. Це, мабуть, і буде враховано при заявленій Президентом можливій ротації. Крім того, отримано нові докази того, що лівий табір тріщить по швах — позаяк саме соціалісти, від котрих відколюються селяни, у спеціальній заяві висунули ідею відставки уряду й Президента. Можливо, ми спостерігаємо розвиток сценарію, за яким влада, втягуючи комуністів у співробітництво, «душитиме в обіймах» їхнього кандидата у президенти Петра Симоненка — єдиного, хто як конкурент підвищує шанси Кучми на виборах.
ДО РЕЧI
Прокоментувати позицію Адама Мартинюка кореспондент «Дня» Тетяна ШУЛЬГАЧ попросила Василя АРЕСТОВА — одного з ініціаторів збирання підписів за проведення референдуму – про дострокову відставку Президента: — Можливо, з юридичної точки зору А.Мартинюк правий, але для нас важливий політичний аспект тиску на Кучму. Вже 9 жовтня в Києві пройдуть збори для створення ініціативної групи зі збирання підписів. Ми повідомлятимемо, скільки підписів уже зібрано. Навряд чи імпічмент пройде через ВР, а от 3 млн. підписів ми зберемо протягом кількох місяців.
№181 23.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»