Кульмінаційний день на Форумі видавців

І суб’єктивно, і об’єктивно п’ятницю, 21 вересня, можна назвати найцікавішим днем цьогорічного Форуму видавців у Львові. Третій день книжкового фестивалю став кульмінаційним завдяки просто колосальній кількості цікавезних презентацій, дискусій і зустрічей. Це доставило відвідувачам фестивалю приємний головний біль – куди ж піти і кого послухати?
Як ми вже розповідали, саме в п’ятницю у львівському Палаці Потоцьких відбулася довгоочікувана презентація книжкової новинки газети «День» – «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського» (про неї див. у матеріалі «Висока нота вдячності»). А тепер пригадаємо, які ще цікаві події відбулися в цей день.
«БЕСІДИ П(р)ОДУМКИ» АНДРІЯ СОДОМОРИ
Тільки завдяки йому цей день на форумі вже можна було б назвати вдалим. Адже саме в п’ятницю перекладача, письменника і вченого Андрію Содомору можна було послухати відразу на двох подіях.
По-перше, йдеться про публічне інтерв’ю Андрія Олександровича, в рамках якого він презентував свою нову книжку «Бесіди п(р)одумки». До речі, це видання традиційно вишукано проілюструвала львівська художниця Леся Квик. У цій книжці Андрій Содомора склав добірку найрізноманітніших античних думок, які як спонукають до роздумів, так і неабияк надихають.
Інтерв’ювала пана Содомору під час цього заходу Тетяна Терен, колишня директорка Українського інституту книги. Законспектовані найцікавіші думки письменника можна буде незабаром прочитати в «Дні».
А по-друге, Андрій Содомора також узяв участь у презентації оновленого (доповненого) видання Івана Франка «Лис Микита» з ілюстраціями Едварда Козака та естетичними коментарями до них. Під час цього заходу сформувалася досить цікава дискусія, до якої, крім Андрія Олександровича, долучися Роман Яців, Дмитро Павличко і Богдан Тихолоз.
«УКРАЇНСЬКІ СИМВОЛИ ВІД КНЯЖИХ ЧАСІВ ДО СЬОГОДЕННЯ»
У четвер Гран-прі цьогорічного Форуму видавців отримав альбом «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», який упорядкували Андрій Гречило та Богдан Завітій. А вже в п’ятницю у якості переможців Гран-прі автори видання презентували його для відвідувачів Book Forum.
Ідеться про 400-сторінковий альбом, в якому опубліковано понад 700 ілюстрацій. Український герб надихнув авторів на створення його художніх інтерпретацій. Ближче познайомитися з цим непересічним альбомом уже скоро можна буде на сторінках газети «День».
НОВА КНИЖКА ВІД АНДРІЯ ЛЮБКИ
Письменник Андрій Любка, відомий також як блогер газети «День», представив львів’янам і гостям міста свій новий роман, який називається «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан». Книжка написана в детективному жанрі.
«Три довгих роки я писав цей роман, – відзначає Андрій Любка, – разом із героєм переслідуючи його ворога, западаючи з ним у депресії і радіючи його успіхам. Чому детектив? Щоб мені цікавіше було його писати, а читачам – читати».
ЕСЕЇ ПРО КВІТКУ ЦІСИК
Тим часом Роман Горак презентував свою книгу «Журавлі відлетілі. Есеї про Квітку Цісик та її рід», яку письменник написав на основі архівних документів та спогадів сучасників Квітки Цісик. Не можемо не зауважити, що інтерв’ю з Романом Гораком також невдовзі зможуть прочитати усі читачі газети «День».
ПРЕЗЕНТАЦІЇ ЖУРНАЛІСТІВ-ПИСЬМЕННИКІВ
Про досвід журналіста на війні і в літературі розповідав Андрій Цаплієнко. Звичайно ж, у ході зустрічі військовий кореспондент ТСН чимало говорив і про «Стіну» – свою останню книжку, написану в жанрі постапокаліпсис.
Натомість інший журналіст, який також знаний у ролі письменника, Ігор Померанцев на Форумі видавців презентував свою книгу «Вы меня слышите?». До неї увійшли вибрані репортажі, коментарі, переклади, радіоесе та розповіді, що звучали в ефірі й були опубліковані.
«ЧОРНА РАДА»
Завершувалася книжкова п’ятниця у Львові тими ж смислами, які звучали ополудні на презентації «Ave…», під час якої неодноразово згадувалися чорні ради. Це не дивно, бо учасник цієї дискусії, автор статей, опублікованих у «Ave…», професор Петро Кралюк наприкінці дня презентував свою нову книгу «Чорна рада». У цьому виданні розповідається про події, які передували Ніжинській чорній раді 1663 року, а також про її наслідки. Особливо звертається увага на діяльність таких гетьманів і козацьких провідників, як Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Яким Сомко та Іван Брюховецький. Автор намагається показати, яку роль відіграла означена подія в контексті козацької революції середини ХVII століття. У книжці також розглянуто, як Ніжинська чорна рада знайшла відображення в козацькому літописанні та романі Пантелеймона Куліша «Чорна рада».
***
Попереду ще два дні Форуму видавців у Львові. Ми надалі висвітлюватимемо найцікавіші його події. А вас також запрошуємо на стенд №306, де всі охочі можуть придбати книжку «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського», а також попередні бестселери нашої газети, випуски глянцевого «Маршруту №1» та оформити передплату на свій «День».
Author
Дмитро ПлахтаРубрика
День України