Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Квоти на політику

У Херсоні відбувся круглий стіл з питань гендерного представництва у владі
10 листопада, 00:00

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та фірма Ukrainian Sociology Service, які безпосередньо займалися опитуванням, з’ясували: українські виборці прагнуть більшого залучення жінок у політику й владу. На їхню думку, досягти цього можна, якщо жінкам не заважатимуть чоловіки (24%) і побутові клопоти (31%).

Прихильників ідеї збільшити представництво жінок в органах місцевої влади — вдвічі більше (47%), ніж опонентів (25%). При цьому опитані чоловіки приблизно однаково розподілилися на тих, хто схвалює ідею більшого залучення жінок, і тих, хто її не схвалює. Щодо опитаних жінок, то вони однозначно висловилися за свою активну участь у місцевому самоврядуванні (58%).

Результати опитування спростували також давній стереотип про те, що виборці не голосують за жінок. Насправді для більшості респондентів (59%) не має значення стать кандидата у депутати до місцевих рад чи на посаду мера.

Законодавче запровадження рівного представлення жінок і чоловіків у прохідних частинах партійних списків однозначно підтримують особи обох статей. За цю європейську практику позитивно висловилися 53% опитаних.

З більшості питань респонденти (а їх було 2011 осіб) з різних регіонів України відповідали однаково, регіональних особливостей було небагато.

— Результати опитування ми вважаємо дуже обнадійливими, — сказала у своєму виступі голова правління Херсонського обласного центру «Успішна жінка» Олена Микитась. — Якщо наша країна взяла курс на інтегрування в Європу, то не треба забувати, що один з європейських стандартів — це гендерна урівноваженість суспільства...

А далі розмова учасників круглого столу переросла в жваву дискусію. Говорили про те, що гендерна рівність в Україні має давні традиції, сперечалися, потрібно чи ні вводити на виборах квоти для жінок, доводили, що в нашій державі поки бракує розуміння того, що гендерна рівність — це не лише «проблема жінок», а й суспільства в цілому. Одні стверджували, що квотування — не панацея, а вимушений захід, другі — що квоти — це дискримінація чоловіків, треті переконували, що квот дуже бояться політики-чоловіки, які, ніколи не посміють сказати про це вголос...

Наприкінці круглого столу було повідомлено: департамент стратегічних ініціатив Українського жіночого фонду розпочинає новий проект «Освіта жінок на користь громади: місцева політика вирішує все» за сприяння Національного фонду підтримки демократії (США).

Проект буде реалізовуватися в Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Херсонській областях та в Севастополі. Його мета — підвищити роль жінок у прийнятті рішень, надати новообраним жінкам-депутаткам знання та європейський досвід у представленні інтересів різних груп населення в рішеннях місцевої влади, створити регіональні мережі жінок-лідерів, підготувати нове покоління молодих жінок, готових йти у політику різного рівня.

Навчання для жінок (як для досвідчених політиків, так і для тих, хто тільки починає свій політичний шлях) супроводжуватиметься проведенням низки громадських заходів — фокус-груп, круглих столів і прес-конференцій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати