Львівський «телевізор»
Політичні чвари охопили і львівську обласну держтелерадіокомпанію. Її керівництво звинувачують у запровадженні на телеканалі цензури, узурпації місцевого телепростору, недотримання чинного законодавства тощо. Роблять це, проводячи пікетування телецентру, переважно народні депутати фракції «Наша Україна», а на сторінках газет — деякі тутешні журналісти, яким, як і нардепам, здавалося б, гріх було скаржитись на відсутність уваги до їх персон зі сторони ЛТБ. Та тепер, коли з точки зору політичної кон’юнктури, вигідно біле називати чорним, а політична мімікрія дається взнаки і в царині місцевого телебачення, його керівництво кинулось виправдовуватись та звинувачувати протилежну сторону в необ’єктивності, упередженості і відсутності совісті. Правда, свою точку зору воно відстоює не з допомогою гучномовців, як це роблять пікетувальники, а у прямому ефірі протягом 45 хвилин.
— Мені дивно, що в цензурі мене звинувачують ті люди, які практично не сходять з екрану ЛТБ, — каже генеральний директор облдержтелерадіокомпанії Ярослав Климович. — У чинному законодавстві чітко обумовлено, що нардеп має право на щомісячний 20-хвилинний ефір, аби прозвітувати про виконану роботу. Жодного з народних обранців ми в цьому праві не обмежуємо. Навіть більше, у багатьох програмах депутати перебувають в ефірі значно більше 20 хвилин.
Дійсно, скажімо, лише у Львівській області проводяться повні телетрансляції сесій облради. А кожний такий ефір обходиться у 17 тис. грн. Але, за словами Ярослава Климовича, грошей за це ЛТБ не отримує: борг облради перед телерадіокомпанією склав уже понад 60 тис. грн.
То чому ж все-таки пікетують, незважаючи на те, що вона надає ефір мало не всім бажаючим політикам? Ярослав Климович вважає, що це викликано тим, аби загострити в регіоні суспільно- політичну ситуацію, спекулюючи на свободі слова. Проте деякі народні депутати опозиції з такою точкою зору категорично не погоджуються. Вони свято переконані у своїй правоті, а пана Климовича називають найбільшим новітнім цензором у регіоні. А його сатисфакцію у прямому ефірі називають нічим іншим як зловживанням службовим становищем, за що можна і до кримінальної відповідальності притягнути. Більше того, народний депутат Тарас Чорновіл навіть обмовився, що візьме в руки зварювальний апарат та власноруч заварить всі входи до ЛТБ, якщо опозицію надалі не допускатимуть до ефіру. Однак, до блокади не дійшло: керівництво ЛТБ, аби не збурювати подальшу ескалацію конфлікту, знову вдалося до компромісу. В результаті, змогу виступити в прямому ефірі отримали голова львівської облради Михайло Сендак, а також семеро народних депутатів-«нашоукраїнців». То чи варто було здіймати бурю у склянці води?