Лимонад рятує життя
Учора в Україні відбулась масштабна акція допомоги дітям, хворим на рак![](/sites/default/files/main/articles/21082015/2limonad.jpg)
Міжнародний благодійний фонд «Таблеточки» ініціював перший у країні День лимонаду. Кожен міг влаштувати подію з частуванням лимонадом, і під час неї зібрати гроші для підопічних фонду «Таблеточки», а це — діти з онкогематологічними хворобами. Акція набула розголосу, до неї долучилося понад сто кафе, мережа заправок, громадські організації, компанії з Києва, Івано-Франківська, Харкова, Дніпропетровська тощо. Одна з подій до Дня лимонаду відбулася у київському парку імені Тараса Шевченка — там кошти для хворих дітей збирали активістки жіночої ініціативної групи «ПанночкиUA».
Ольга КУДІНЕНКО, засновниця благодійного фонду «Таблеточки»:
— День лимонаду з 2007 року існує в Америці. Раз на рік діти самі готують лимонад і продають його дорослим — так вони вчаться підприємництву. Ми адаптували цю акцію до українських реалій: люди можуть самі організувати будь-який захід, пов’язаний із лимонадом, і так зібрати гроші для підопічних нашого фонду. Ми у фонді тільки подали ідею і зробили їй промоцію.
Відгукнулося чимало людей із різних регіонів України і навіть офіс із Чикаго. Ресторани продають лимонад і виручені кошти передають фонду, у компаніях пригощають лимонадом співробітників і збирають гроші для наших підопічних. Майже 50 волонтерів самі організували якісь події.
Усі зібрані гроші ми витратимо на наших підопічних. Або оплатимо комусь операцію, або купимо ліки — залежно від того, яку суму зберемо. Наш фонд допомагає дітям із онкологічними захворюваннями. Ми купуємо їм ліки і витратні матеріали для лікарняної апаратури, оплачуємо операції, які не проводяться в Україні, здійснюємо мрії дітей, які отримують паліативну допомогу (тобто смертельно хворі. — Авт.). Тож у нас дуже багато напрямків, куди можна витратити гроші.