Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Любко Дереш і Леся Українка на... аудіокнигах

16 грудня, 00:00
ОРГАНІЗАТОРИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ВІДРАЗУ ПРОСЛУХАТИ ТВОРИ НА ПРЕЗЕНТАЦІЇ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Вперше твори сучасних українських письменників і вистави із Золотого фонду Українського радіо видано на дисках.

14 грудня вперше в Україні було презентовано 12 дисків серій «Сучасна проза» та «Театр перед мікрофоном» (Із Золотого Фонду Українського радіо)! У першій серії вийшли найкращі твори Юрія Андруховича, Юрка Покальчука, Степана Пушика, Тараса Прохаська, Лариси Денисенко, Ірен Роздобудько, Любка Дереша та Юрія Винничука. У другій (два диски) — драми Лесі Українки, зокрема «Камінний господар», «Осіння казка», «Кассандра», «Оргія», «Бояриня», «Лісова пісня», «В катакомбах», «Давня казка»...

Підготовка та випуск цих високоякісних аудіозаписів у зручному для прослуховування форматі МP3 здійснені за допомогою найсучасніших технологій та із залученням до співпраці українською компанією «А.Е.Л.» найкращих акторів, літературних та театральних критиків, літературознавців, а саме: Лариси Хоролець, Сергія Бойка, Дмитра Стуса, Діани Клочко, Ніни Новоселицької...

«Нарешті сталося! — говорить літературознавець, професор Національного університету ім. Тараса Шевченка Анатолій Ткаченко. — Правду кажучи, ці аудіокниги мали б вийти ще років п’ять тому. Бо що слухають і дивляться наші молоді люди? Нещодавно я був на конференції у Німеччині, де викладач Коломбійського університету Юрій Шевчук демонстрував фільми, відзняті молодими українськими режисерами. Після перегляду тамтешні студенти говорили, що вони бачили ці стрічки або чули про них. Я запитував у своїх студентів, але вони про ці документальні чи короткометражні картини нічого не знали...».

Аудіокнига — новий напрямок розвитку літератури та мистецтва у сучасному світі. І, фактично, «А.Е.Л.» — перша фірма на вітчизняному ринку, що спеціалізується на серійному випуску аудіозбірок з кращими творами сучасної української літератури. «Ми маємо за мету поширити легкий і приємний спосіб пізнання сучасної української і зарубіжної, художньої і спеціалізованої літератури серед людей різного віку, — говорить директор Олена Жигилевич. — І хоч в Україні ще немає культури походу у спеціалізовані магазини, де продаються СD, за аудіокнигами, але будемо її формувати». Пані Олена окремо наголошує на серії «Театр перед мікрофоном», зазначаючи, що її випуск — це відродження жанру у новому аудіоформаті. «Ви можете собі уявити, що вже виросли цілі покоління людей, які жодного разу не чули голосу геніального Амбросія Бучми! — зауважує відомий радіожурналіст, одна із тих, хто формував український радіотеатр, Ніна Новоселицька. — Хто ж тоді, як не ми, можемо подарувати слухачам цей прекрасний голос і багатогранний талант!». «У фондах Українського радіо зберігається майже двісті тисяч годин (!) унікальних записів, — продовжує керівник художніх фондів Українського радіо Микола Амосов. — Ця фонотека збиралася впродовж півстоліття видатними українськими журналістами, акторами і режисерами. Я дуже щасливий, що тепер ці унікальні драматичні твори (а у нас є практично вся вітчизняна драматургія) виходитимуть на дисках. Бо, на жаль, вони рідко звучать. І не тільки тому, що для них немає ефірного часу. Коли понад 200 п’єс, от і виходить, що деякі з них потрапляють в ефір раз на рік, а то й рідше. На мою думку, Міністерство освіти і науки одне із перших повинно звернути увагу на цю добірку, бо як ще краще можна вивчати літературу, як не у виконанні корифеїв».

До речі, ціна будь-якого диску, не залежно від часу звучання (від 4 до 16 годин + електронна версія передмови) — 50 гривен. За словами Олени Жигилевич, вже на початку наступного року будуть запропоновані спеціальні програми, згідно з якими ціна на їхню продукцію для студентів і людей із вадами зору буде значно нижчою.

А найближчим часом вийдуть аудіосерії «Зарубіжна література в українському художньому перекладі», «Казки буття» та «Освітня література» (історія, психологія, філософія), «Світова театральна класика».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати