Перейти до основного вмісту

Магія Iталії

30 жовтня, 00:00
КАРЛО МАРКІОНЕ І РОМАН КОФМАН: ЗІГРАЄМОСЯ! / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Всесвітній VIII тиждень італійської мови пройшов більш ніж у 100 країнах світу, в тому числі і в Україні.

Проводить її Італійський інститут культури з ініціативи МЗС Італії, починаючи з 2001 року, для того, щоб сприяти вивченню італійської мови в світі та знайомити з культурою, літературою, музикою своєї країни. У Києві, Львові, Маріуполі, Одесі в ці дні відбулося близько 50 цікавих заходів: лекції та семінари, презентації книг і фільмів, виставки та концерти.

Займаючись видавничою діяльністю, Італійський інститут культури в Україні, спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка, випускає «Бібліотеку італійської літератури» українською мовою. За три роки було видано десять томів творів письменників-класиків, у тому числі Данте та Боккаччо. Чудовий перекладач Анатолій Перепадя (1935—2008 р.р.) активно брав участь у цьому проекті. Так, минулого року побачив світ збірник «Канцоньєре» Петрарки, який він уперше перевів в повному обсязі. У рамках тижня італійської мови була презентована його остання робота — переклад трилогії Італо Кальвіно «Наші предки», яку він, на жаль, вже не побачив (Італійський інститут культури VIII тиждень італійської мови в Україні присвятив пам’яті видатного майстра художнього перекладу Анатолія Перепаді).

У ці дні у всьому світі проходили оперні концерти, адже світове вокальне мистецтво тісно пов’язане з італійською культурою. Концерт «Vivat, Opera!» відбувся і в Національній опері України, де молоді українські співаки виконали відомі оперні арії. Брали участь у концерті солісти, які проходили навчання мистецтву бельканто на майстер-класах в Італії.

Ще один напрямок співробітництва Італійського інституту культури з Національною оперою передбачає щорічну постановку оперної вистави. Так, минулого сезону кияни побачили «Бал-маскарад» Верді, а в лютому наступного року їх чекає зустріч із «Любовним напоєм» Доніцетті в постановці режисера Італо Нунціата.

Концерт циклу «Золоті сторінки італійської музики» в Національній філармонії завершив тиждень італійської мови в Україні. На сцені зустрілися високопрофесійні музиканти: гітарист Карло Маркіоне та Київський камерний оркестр під управлінням Романа Кофмана.

Симфонія соль мажор Вівальді та Соната для струнних Россіні у виконанні Київського камерного оркестру звучали легко та радісно, коли світиться кожна нота, кожний акорд. А Концерт для струнних Ніно Рота навіяв загадкову ностальгію по ще досить близькому, але вже недосяжному ХХ сторіччю.

Слухаючи віртуозну гру Карло Маркіоне, легко повірити, що гітара — інструмент магічний. Увесь зал був буквально спрямований до сцени, вслухаючись у блискуче соло гранично чистого звучання. Маестро виконав два Концерти Антоніо Вівальді для лютні з оркестром (у власній транскрипції) та вишуканий твір Мауро Джуліані — Концерт для гітари з оркестром.

Карло Маркіоне — музикант, що входить до п’ятірки кращих сучасних гітаристів світу. Випускник Римської консерваторії, лауреат безлічі престижних національних і міжнародних конкурсів, він поєднує гастрольні виступи з серйозною викладацькою роботою, будучи професором Музичної академії в Хорватії та Вищих музичних училищ у Голландії та Німеччині.

Гітарист розповів, що підготував програму спеціально для тижня італійської мови, включивши в неї Вівальді, який добре представляє епоху бароко, і романтичний концерт Джуліані. Маестро зізнався, що йому близька старовинна музика, оскільки в ній завжди зберігається рівновага, або, говорячи його словами, «супербаланс між законом і свободою». Карло Маркіоне не перший раз у Києві: три роки назад його виступ на Міжнародному фестивалі гітарної музики «Київ-2005» став для публіки справжнім відкриттям. «Мені подобається Київ — красиве місто, — зазначив музикант. — А київська публіка відкрита, дуже уважна, і це надихає»...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати