Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Майнова відповідальність боржників посилюється,

стверджує заступник голови ДПА
20 листопада, 00:00

Незважаючи на те, що за останні п’ять років добровільність сплати податків в Україні зросла вдвічі, вона сьогодні не перевищує 60% усіх податкових зобов’язань платників. Про це повідомив учора перший заступник голови Державної податкової адміністрації України Федір Ярошенко. Не привела до суттєвого покращання стану поточних платежів і широкомасштабна «амністія» боржників, яка проводилася відповідно до Закону «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Станом на 1 листопада 2001 року списано податковий борг в сумі 14

879 млн. грн., в тому числі 6 934 млн. грн. (46,6% від загальної суми) — податку на додану вартість, 1 868 млн. грн. (12,6%) — податку на прибуток. Крім того, відстрочено та розстрочено 4,8 млрд. грн., iз яких 1,8 млрд. грн. припадає на ПДВ. Таким чином, за словами Ф. Ярошенка, платникам податків було «амністовано» близько 19 мільярдів гривень, що дорівнює половині річного бюджету країни. Натомість на 1 листопада новостворений борг склав 6 551 млн. грн., в тому числі 5 773 млн. грн. складають неплатежі до державного бюджету. На рецедив цього явища вказує те, що структура нових боргів майже не відрізняється від «старих» як за видами податків, так і за галузевим їхнім розподілом.

За цих умов, відзначив Ф. Ярошенко, податкова служба скеровує свою роботу на підвищення відповідальності платників податків перед бюджетом. За 9 місяців поточного року завдяки заходам зі стягнення заборгованості до держбюджету надійшло 7 548 млн. грн., при цьому 1 311 млн. грн. (17,4 %) — від реалізації майна боржників. Нові повноваження податківцям надають норми вже згаданого закону, що набули чинності з 1 жовтня цього року. Зокрема, вони зобов’язують органи стягнення погасити борги платника перед бюджетом різними методами, включаючи процедуру банкрутства. У будь- якому разі боржник несе повну майнову відповідальність. Зокрема, до злісних порушників податкового законодавства закон дозволяє застосовувати адміністративний арешт активів. Також iз метою погашення податкової заборгованості закон вводить інститут податкових керуючих, головне завдання яких, за словами Ф. Ярошенка, полягає у роз’ясненні платнику необхідності добровільної сплати. Але в разі небажання боржника платити саме податковий керуючий може прийняти дуже жорстке рішення — погасити борг за рахунок активів платника.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати