«Мажори» на дорогах
Похорон Нікіти в Криму перетворилися у всеукраїнську акцію байкерівЗі збільшенням продажу автомобілів в Україні збільшилися й автомобільні аварії на українських дорогах. І нерідко винуватцями резонансних аварій стають «дітки» багатих батьків. Так званий мажор роз’їжджає нічними містами на величезній швидкості. При цьому, правила дорожнього руху для них не існує. Свіжим прикладом такого свавілля є недавня трагедія в Сімферополі. Де 16 вересня близько третьої ночі в районі залізничного вокзалу Сімферополя мотоцикл «Сузукі» був збитий автомобілем Bentley, що рухався назустріч. Удар був такої сили, що мотоцикл розірвало на шматки. Bentley продовжив некерований рух і зіткнувся ще з двома автомобілями. У результаті ДТП загинула 25-річна водій мотоцикла «Сузукі» — Аня Мішуткіна. Дівчина була відома в байкерських колах як Нікіта. У четвер 18 вересня відбулися похорони А. Мішуткіної. Попрощати з нею прийшли байкери з багатьох регіонів України. Ті, хто не зміг приїхати, зібралися на центральних площах своїх міст, щоб ушанувати пам’ять Нікіти. Олександр Орлов — член клубу «Freedom» із Миколаєва — розповів журналістам, що у всій Україні опівдні байкери в пам’ять про Нікіту «ревтимуть двигунами». «Ми хочемо звернути на себе увагу, що ми такі самі учасники руху й правил повинні дотримуватися всі водії, не залежно від того, скільки тисяч доларів коштує їхня машина», — зазначив Олександр Орлов. Він повідомив, що байкери України збираються зробити акцію «День пам’яті загиблих мотоциклістів» щорічною і проводитимуть її 18 вересня. Цю дату вони збираються назвати Днем байк-руху. В А. Мішуткіної залишилася малолітня дочка. Подруга постраждалої, яка їхала позаду, розповіла про жах, який їй довелося побачити на місці аварії: «Аня робила на мотоциклі поворот. У цей час їй назустріч, із боку Московської площі, вискочив Bentley. Він мчав із швидкістю близько 200 км/год. Аня старалася проскочити, пішла трохи в бік, а цей водій додав газу і спрямував прямо на неї, хоча, якби він не повертав, то спокійно проскочив би далі. Було лобове зіткнення, відразу відбувся вибух — рвонув бензобак. Боже, як це було жахливо». Очевидці розповідають, що Bentley протягнув мотоцикл 150 метрів. Після цього авто зачепив ще два автомобілі на узбіччі. При цьому постраждав чоловік, який сидів у салоні одного з автомобілів, отримав травму. Водієм Bentley виявився 25-річний Віталій Файнгольд, син сімферопольського депутата Йосифа Файнгольда. Парубка врятувала подушка безпеки, його госпіталізували в одну з реанімацій міста Сімферополя. За деякими даними, Віталій залишив лікарню і вже перебуває за межами України. Як заявляють ЗМІ, Йосиф Файнгольд є одним із найбагатших людей Криму, його статок оцінюється в $68 мільйонів, він один із найвпливовіших людей міста.
Примітно, що 18 вересня була закрита справа сина депутата Одеської обласної ради Фелікса Петросяна — винуватця ДТП, внаслідок якого були розбиті 11 машин і загинула одна людина, закрито за відсутністю складу злочину. Нагадаю, що в січні 2008 року близько третьої ночі в Одесі сталося ДТП, винуватцем якого виявився 18-річний парубок, студент Одеської національної юридичної академії, син згаданого депутата — Фелікс Петросян. У момент аварії він перебував у стані алкогольного сп’яніння. Про припинення справи заявив прес-секретар регіональної прокуратури Микола Муляр: «Міліцейські слідчі зробили висновок на підставі результатів експертизи, однак матеріали справи зараз усе ж вивчає прокуратура». Важливо зазначити, що в липні прокурор області Василь Присяжнюк заявив, що ця справа буде в суді. Крім того, особисто прослідкувати за розслідуванням справи обіцяв міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
Можна погодитися, що трагедій на українських дорогах, дійсно, багато й це дуже сумно, від будь-якого ДТП ніхто не застрахований. Але для цього існують правила дорожнього руху і закони України, які однакові для всіх. Найстрашніше з вищеперелічених трагічних фактів те, що винуватці не несуть ніякого покарання. Для них норми й правила суспільства, закони держави відсутні.