Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

"МБР має намір добитись успіху на виборах"

08 липня, 00:00

Гасло, винесене в заголовок, має не лише внутріпартійний (мета, стратегія і сам сенс існування політичної організації), а й загально-суспільний зміст: ще один старт у передвиборній гонці.

Констатації, наведені у доповіді на загальнопартійній конференції "Міжрегіонального блоку реформ" її лідером Володимиром Гриньовим, засвідчують, що працювати МБР доведеться в нелегких умовах. З одного боку "економічна ситуація в Україні характеризується прогресуючою деградацією усіх сфер, набуваючи характеру загальнонаціональної катастрофи". З іншого - МБР неодноразово заявляла (і заявила про це знову) "про підтримку проголошеного Президентом курсу реформ". І при тому всьому статистика, приведена партійцями з регіонів, не дозволяє мати ілюзій: підтримка нинішнього курсу реформ серед населення України неухильно падає.

МБР, загалом, знає вихід: "потрібно сформувати нову стратегію економічних перетворень". Для цього пропонується "залучити існуючий інтелектуальний потенціал суспільства". Але в цьому разі не йдеться, як у деяких інших партій, про обов`язкову кадрову участь членів партії у владі. МБР підкреслила - вона не є "партією влади", але претендує стати "партією впливу". Для цього, з одного боку, вона виступає ініціатором створення "Народної програми реформ", покликаної "не тільки враховувати погляди людей на проведення реформ, але наблизити їх до реалій життя та потреб кожної людини в будь-якій частині України". З іншого боку, МБР ініціює створення нового виборчого блоку соціально-ліберальної орієнтації. Керівник Миколаївської обласної організації увиразнив "електоральну" специфіку майбутнього блоку: "Слід усвідомлювати, що, крім правих і лівих, в Україні реально існує ще одна сила - люди, орієнтовані на інтеграцію з Росією". Звідси - ще один акцент: захист прав російськомовного населення, протидія "штучному витісненню" російської мови із суспільного життя.

Учасники конференції попросили народного депутата від Миколаївщини Валерія Паламарчука "передати вітання Леоніду Кучмі і нагадати йому, що МБР - його партія, що це вона його висунула на цей пост". Паралельно було висловлено численні претензії до лідера партії В.Гриньова (радника Президента України з питань регіональної політики), який не виправдав сподівань її членів і не став виразником програмних ідей у своїй діяльності на високому державному посту. "Ми як партія були навіть не в окопах, - зазначив один із виступаючих. - Ці роки ми відсиділися в засаді". І "піковою" відвертістю, яка, очевидно, характеризує нинішній стан стосунків "МБР - Л.Кучма", стало визнання: "Та ми вже і не чекаємо на вітання нашому з`їздові від Президента. Радше думаємо, як відмежуватися від нього. Бо вловлюємо - підтримки у нього в регіонах немає".

Загальнопартійна конференція МБР, загалом, залишила по собі дивне враження. Ця партія - не ті, хто може об`єднатися, щоб "дружити проти когось". Люди респектабельні, вони воліють "за". І в нинішній ситуації МБР-івці відчувають явну розгубленість: як бути з Президентом? Краще, коли відповідальність колективна. Тому, очевидно, і виникає блок. Котрий, не виключено, згодом переросте в інший блок. Заради введення двох-трьох прізвищ у поки що не відомий майбутній виборчий список. Звичайно, залежить, які прізвища. Може, справа і варта труду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати