Місце зустрічі — опера
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080216/429-2-4.jpg)
17 лютого численні шанувальники таланту Тараса Штонди зберуться в Національній опері України, щоб послухати, як у головній партії Тараса Бульби (однойменної опери Миколи Лисенко) виступить знаменитий бас. Для співака ця роль знакова, яку він називає екзаменом на професійну зрілість.
Нещодавно Тарас Штонда отримав високе звання народного артиста України. «Я ніколи не ганявся за славою, не інтригував, нікого ні про що не просив, щоб мене якось відзначили, дали звання, а завжди працюю на сцені з повною віддачею, — підкреслив співак і процитував рядки Василя Симоненка: «Той ніколи не доскочить слави, хто задля неї на світі живе». Спів для мене — це життя. Я дістаю величезне задоволення, виступаючи в театрі і щасливий, що своїм голосом можу передати амплітуду найрізноманітніших почуттів і характерів, що виконую в оперних виставах і в концертних програмах. У кожній новій роботі стараюся повніше розкрити свій вокальний і акторський дар.
— Тарасе, періодично виникають чутки про те, що ти маєш намір покинути Україну, а найближчі плани пов’язано з виступами за кордоном...
— Я намагаюся поєднувати виступи в Києві з гастролями за кордоном. Вже шістнадцять років я є солістом Національної опери України, і саме цю сцену вважаю рідною. Тут я дебютував, зростав і мужнів як артист. Нині виконую провідні партії басового репертуару. А в Москві шість сезонів виступаю як запрошений соліст у Большому театрі. Зокрема, вже сім разів співав «Бориса Годунова» (для баса це велична партія). Ми з моїм російським колегою, співаком із Казані Михайлом Казаковим, по черзі виконуємо роль Годунова. Я гастролюю, як соліст, і з колективом Національної опери, і з Большим театром, а також за індивідуальними запрошеннями іноземних імпресаріо. Тому всім своїм київським шанувальникам хочу сказати, що говорити «до побачення» рідному театрові я не збирається. А злостивців попередити — не дочекаєтеся! У мене багато планів, які я пов’язую саме з Києвом. Нещодавно ввівся в останню прем’єру нашого театру — «Норму» В. Белліні і хоча для баса роль верховного жерця Оровезо невелика, але вона дуже важлива в розвитку сюжету, й така, що потребує максимального розкриття багатоспекторності цього образу... Окрім прем’єр у театрі існує й поточний репертуар. Я зайнятий у багатьох виставах: «Фауст», «Борис Годунов», «Тарас Бульба», «Князь Ігор», «Набукко» та інші. Через гастролі я пропустив роботу в «Ярославі Мудрому», але до квітня підготую цю партію і запрошу меломанів прийти до театру — співатиму лише для вас.
Співак готує нову сольну програму, але через забобони вирішив таємниці не розкривати. Він пообіцяв, що це будуть світові зразки класики, популярні камерні твори, українські пісні та романси, а також твори сучасних композиторів.
ДОВIДКА «Дня»
Тарас Штонда народився в Києві 1 грудня 1966 р. Закінчив Київську консерваторію (клас співачки Галини Сухорукової). 1992 р. дебютував у Національній опері України в ролі Греміна («Євгеній Онєгін» П. Чайковського). 1997 рік став для молодого співака творчим проривом: він переміг на Міжнародних конкурсах імені Франсіско Віньяса в Іспанії та Марії Каллас — у Греції. У Національній опері України виступає солістом у таких виставах: «Севільський цирульник», «Фауст», «Набукко», «Борис Годунов», «Тарас Бульба», «Князь Ігор», «Євгеній Онєгін», «Норма» та інших. 2002 р. відбувся дебют співака в Большому театрі в ролі Досифея в опері «Хованщина» Модеста Мусоргського. Нині Тарас Штонда є солістом двох провідних оперних театрів Києва та Москви. Багато гастролює, робить записи на ТБ і радіо.