Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Молодь каже НАТО — «так»

Учні Українського гуманітарного ліцею показали своє бачення членства України в Альянсі
01 жовтня, 00:00

Оскільки проблема вступу України до Північно-Атлантичного союзу набуває все більшої актуальності й постійно обговорюється у суспільстві, учні випускних класів вирішили іти в ногу з часом і показати своє ставлення. Так, одинадцятикласники Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Т.Шевченка підготували власний науковий проект «Україна і НАТО: за і проти», у якому й виклали усі плюси та мінуси приєднання нашої держави до Альянсу.

Робота над проектом тривала більше, ніж півроку — з березня до вересня. За цей час ліцеїсти ІІІ курсу опрацювали низку наукової літератури на цю тему, інтернет-ресурсів та публікацій у ЗМІ. Як розповіла директор ліцею, заслужений учитель України та кандидат педагогічних наук Галина Сазоненко, найскладнішим етапом дослідження стала робота у творчих групах.

— Перед учнями постало непросте завдання: дослідити аспекти вступу до НАТО відповідно до профілю навчання: філологічного, історико-філософського, економічного та юридичного, — продовжила пані Сазоненко. — Але вони швидко зорієнтувалися і згодом займалися кожен своїм напрямом роботи. Одні групи опитували перехожих на вулицях, щоб дізнатися їхнє ставлення до союзу України з НАТО. Знявши усе це на відеокамеру, інші учні підготували цікавий сюжет. Ще одна група вивчала результати опитувань від різних соціологічних служб, а дехто з учнів дослідив питання ставлення молодіжних субкультур до НАТО.

Днями ліцеїсти презентували результати проекту у Будинку учителя — у вигляді звітного концерту. Під час цікавих та гумористичних сценок учні розвінчували міфи про НАТО, які побутують в Україні та, на їхню думку, найбільше впливають на ставлення населення до Альянсу. Так, міф про те, що українські вояки будуть воювати в усіх куточках світу, захищаючи американські інтереси, ліцеїсти спростували тим, що наші військові й без вступу до НАТО вже працюють миротворцями у всіх гарячих точках планети — і зовсім не на «користь Америці». На міф, що Україні не бачити НАТО до 2017 року — доки російський флот не покине Севастополя, теж знайшли чим відповісти: російська військова база не заважає Україні рухатися у напрямку євроатлантичної інтеграції.

Звісно, такі думки можуть здатися експертам з цих питань наївними та дитячими, але кожна думка має право на існування, тим паче думка молоді. Не оминули ліцеїсти й питання про переваги та недоліки вступу України до НАТО.

— Так чи інакше Україні потрібні зміни. На нашу думку, найбільша перспектива зробити їх — це вступити до Альянсу, — пояснила ліцеїстка ІІІ курсу Анна Вдовиченко. — Ми повинні переконати населення, що НАТО дозволить Україні брати участь у міжнародних процесах виробництва, залучати більше іноземних інвестицій і приєднатися до ряду держав з демократичними цінностями. Для цього треба розвінчувати застарілі стереотипи українців щодо цієї проблеми і доводити, що свобода, демократія, верховенство права та ринкова економіка — ось основні переваги членства у НАТО. Єдиний мінус, що очікує Україну, — погіршення відносин із Росією.

Присутні на заході науковці зауважили, що подібні учнівські форуми треба проводити серед громадськості, й тоді його ставлення до Альянсу радикально зміниться. Бо, як переконують самі ліцеїсти, чимало українців не знають, що ж саме зміниться в Україні після членства в НАТО. Аргументів на користь союзу у них вистачає: гарантія національної безпеки, ефективність оборонного сектору України, прозорість влади, економічна стабільність. Разом з тим ліцеїсти не бояться говорити і про негативні наслідки союзу, зокрема, можливе збільшення соціального напруження, скорочення замовлень військової техніки від Росії, а також обмеженість у прийнятті рішень зовнішньої та військової політики.

Проте одинадцятикласники вважають, що якщо молодь нині каже «так» НАТО, то вона зробить усе, щоб Україна рано чи пізно там була.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати