Молодь хоче жити інакше
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20081210/4225-2-1.jpg)
У День всесвітньої боротьби з корупцією 9 грудня Представництво Світового банку в Україні спільно з проектом «Сприяння активній участі громадян у боротьбі з корупцією в Україні «Гідна Україна» підвели підсумки Національного конкурсу есе 2008 року «Корупція у вищій школі». Подібна робота організаторів, дійсно, заслуговує на гідну увагу, тому що мало хто в Україні займається руйнуванням стереотипів «хвороби» корупції в головах молодого покоління. Головною метою конкурсу 2008 року було формування у молодих людей розуміння негативного впливу корупції на життя кожного з нас і суспільства в цілому, а також створення негативного ставлення до проявів корупції та формування активної цивільної позиції молоді в подоланні корупції в Україні.
Без сумніву корупцією сьогодні охоплені практично всі сфери суспільства, в тому числі й освіта, особливо вища школа. Але, з опущеними руками наше суспільство все більше і більше потопатиме в подібному явищі. Тому сьогодні найголовнішим завданням є не стати такими як усі, тобто намагатися не давати хабаря, змінювати свою психологію щодо грошей, досягнення легкого результату й т.д. Так, багато хто скаже, що в усьому винна держава та чиновники, але не слід забувати, що основою та творцями держави є саме люди. І саме від їхнього бажання та вміння боротися з корупцією залежить дуже багато чого.
Усвідомлення проблем корупції цього року продемонструвала молодь зі всієї України. Організаторами конкурсу було отримано 104 есе, де молоді люди віком від 15 до 25 років виклали своє бачення того, як впливає корупція на цінність і якість знання, на можливість подолання корупції та здатність протидії цьому явищу. Потрібно наголосити, що роботи учасників стали яскравим доказом того, що молоде покоління виступає категорично проти корупції в освіті. Молодь більше не хоче жити за тими правилами, які їм диктує суспільство та держава, де процвітає корупція, їх це більше не влаштовує, вони готові формувати «чисте» суспільство. Компетентним жюрі з представлених робіт було відібрано 14 переможців, які отримали призи від організаторів і спонсорів Національного конкурсу. Крім призів і подарунків присутні — учасники конкурсу, представники влади, журналісти — також мали можливість подивитися виставу та фільм, присвячені негативному явищу корупції. Детальніше про підсумки Національного конкурсу есе 2008 року «Корупція у вищій школі» читайте в найближчих номерах «Дня».