Перейти до основного вмісту

«Молоді» ідеї — в реалізацію

Програмне забезпечення для навчання сліпоглухих представлятиме Україну у фіналі Imagine Cup у Нью-Йорку
27 квітня, 00:00

У Києві завершився шостий національний конкурс Imagine Cup, організатором якого виступає компанія «Microsoft Україна». Перемогу виборола студентська команда з Одеси, яка просто вразила журі креативністю та практичністю свого проекту DashPoint. Ідея проекту — розробка програмного забезпечення (ПЗ), яке дозволяє сліпоглухим людям навчатися, читати книжки, спілкуватися в соціальних мережах.

Як пояснив капітан команди-переможниці Дмитро Городницький, на комп’ютер встановлюється спеціальне програмне забезпечення, до нього підключається контролер, на який за допомогою вібрації передається інформація абеткою Брайля. Будь-яка інформація, що є на комп’ютері або в інтернеті, перетворюється у вібросигнали, і людина, тримаючи руку на контролері, може розпізнавати букви і слова. Так можна читати тексти, навчатися і навіть спілкуватися через службу обміну повідомленнями. Розроблене ПЗ може працювати на смартфонах і при потребі його можна інтегрувати в служби миттєвих повідомлень. Розроблений одеситами проект не має аналогів у світі. Інші ж існуючі рішення для поліпшення роботи людей з обмеженими фізичними можливостями (наприклад, принтери для друку книжок абеткою Брайля) дуже дорогі, розповідає Городницький. ІТ ноу-хау українських студентів за умови серійного виробництва коштуватиме всього близько 40 дол. На команду-переможницю чекає ще одне випробування: в середині липня одесити поїдуть до Нью-Йорка представляти Україну у фіналі Всесвітнього студентського конкурсу Imagine Cup в номінації «Розробка програмних проектів».

До фіналу цьогорічного національного конкурсу потрапило 10 проектів. За словами члена журі, голови наглядової ради компанії «Октава Капітал», засновника «Інком» і «Датагруп» Олександра Кардакова, справжня боротьба розгорілася, коли почали визначати претендентів на перше-четверте місця.

Проект команди-переможниці конкурував з не менш цікавим та перспективним проектом ChildLight (нова методика реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч) та з Red One (щоденний моніторинг стану майбутньої мами в онлайн-режимі). А проект запорізьких студентів Green Dice (електронна лабораторія для аналізу екологічного стану річок) отримав відзнаку як екологічний проект від одного зі спонсорів компанії ДТЕК. За словами менеджера з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Вікторії Гриб, ця ідея зацікавила компанію, бо її використання поліпшить якість питної води у великих містах. Тож цілком імовірно, що компанія продовжить співпрацю з цією командою, але вже на комерційній основі.

«Мене дуже вразив рівень проектів, представлених на фіналі. Деякі з них за невеликого доопрацювання можуть бути реалізовані в Україні. Мета Imagine Cup — допомогти молодим людям реалізувати себе. І якщо у команди є хороша ідея, вона може в партнерстві з українськими компаніями, які мають необхідні ресурси, створити продукт або рішення і вивести його на ринок. Ми у свою чергу можемо допомогти у просуванні такого продукту», — говорить генеральний директор «Microsoft Україна» Дмитро Шимків.

Загалом же опитані «Днем» члени журі відзначили проекти, що зайняли перше-четверте місця). При невеликому доопрацюванні, на їхню думку, вони можуть набути комерційної форми і принести розробникам заробітки. Особливий комерційний інтерес, за словами членів журі, викликає проект «Швидкі букви». Ним пропонується створити спеціальне комп’ютерне ПЗ для прискорення інтелектуального розвитку дітей дошкільного віку. Суть ідеї проста: натискаючи на екрані комп’ютера пальчиками на певні елементи комп’ютерної програми, дитина переходить на інший елемент і дізнається щось нове. Такий дотиково-сенсорний підхід в ігровій формі розвиває інтелект дошкільнят. Як розповів «Дню» один із членів журі, зараз для авторів цього проекту шукаються спонсори, які допоможуть поставити ідею на виробничий конвеєр.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати