Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Михайло БАХАРЄВ: Серед моїх друзів популярний тост: «За Перекопом для нас землі немає!»

25 лютого, 00:00

АНКЕТА «Дня»

1. Економічну самостійність закріплено в кримській конституції. Як це позначилося на взаємовідносинах із Києвом?

2. Чи має, на ваш погляд, проблема російської мови, розвитку російської культури для кримчан таке ж значення, як і 1994 року, коли вони віддали свої голоси Леоніду Кучмі?

3. На московських мітингах серед супротивників входження Криму до складу України став вимальовуватися Юрій Мєшков. Як Ви вважаєте, чи може цей політик: а) бути корисним для російських націонал-патріотів; б) мати успіх в автономній республіці?

4. Як Ви вважаєте, якби сьогодні на півострові було проведено референдум про вихід Криму з України і входження до Росії, яким би був його результат?

5. Перед виборами президента АРК 1994 р. Ви написали статтю «Чому я голосуватиму за Грача». Зараз Ви б таку статтю написали?

6. Яке місце в економіці автономної республіки займає тіньовий сектор?

7. Київські газети багато пишуть про антикримінальну «чистку» Криму. Як Ви вважаєте, виконавча влада почала наводити порядок чи почала передвиборну кампанію?

8. Хто з місцевих політиків, на вашу думку, найбільш перспективний?

9. Чого чекають люди від майбутнього президента України?

10. Назвіть, будь ласка, політиків, які, на ваш погляд, мають реальні шанси перемогти на президентських виборах.

11. Яка цитата, політичний анекдот, дотепний вислів користуються в Криму найбільшою популярністю?

12. Відкрите запитання. Що ще Ви б хотіли сказати?

1. Ніяк. Економічна самостійність — це власні податкове законодавство, митниця, податкові органи, держбанк тощо. Таких прав у Криму немає, він нічим не відрізняється від інших областей України.

2. Навіть ще більше, оскільки українізація Криму протягом останніх п'яти років йде швидкими темпами.

3. Ні, це відіграна карта. Подібний політичний труп не підлягає реанімації.

4. Згідно з даними соціологічного опитування, що проводилося наприкінці 1997 року під керівництвом доктора соціологічних наук професора П. Хрієнка, за входження Криму до складу Росії висловилися: 71% росіян, що проживають у Криму; 51,4% українців; 23,8% кримських татар; 67,8% людей інших національностей. Тобто понад 60 відсотків усього населення півострова. Гадаю, сьогодні результат був би приблизно таким самим.

5. Так. Я не поділяю всіх його поглядів, але повинен визнати, що й через п'ять років Леонід Іванович залишається найбільш сильним, авторитетним і чесним політиком Криму.

6. Таке ж, як і загалом в Україні.

7. Ні те, ні інше. Ми йдемо тим шляхом, яким пройшла Америка наприкінці 20-х — початку 30-х років. Тіньова економіка, залишаючись тіньовою, від «братви» переходить під контроль представників влади.

8. Леонід Грач, Сергій Куніцин, Анатолій Гриценко, Андрій Сенченко. Мабуть, все. На жаль.

9. Про всю Україну говорити не буду. Кримчани віддали б свої голоси тому, хто реалізовував би обіцяне в 1994 році Леонідом Кучмою: зближення з Росією (в нинішніх умовах входження України до Союзу з Білоруссю та Росією); надання російській мові державного статусу; укладення з Кримом договору про розмежування повноважень.

10. Євген Марчук, Леонід Кучма, Олександр Мороз, Петро Симоненко.

11. Важко сказати. Серед моїх друзів популярний тост: «За Перекопом для нас землі немає!»

12. Я глибоко переконаний: в Україні лише тоді «з'явиться світло в кінці тунелю», коли більшість людей, які в ній мешкають, зрозуміє, що білоруси, росіяни, українці — один народ. А «народ не може бути вільним, доки він роз'єднаний».

Ведучий рубрики «Прес-клуб «Дня» Валентин ПУСТОВОЙТ

Тел. (044) 414-98-20,

факс 414-43-31.

e-mail: master@day.кiev.ua

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати