На Львівщині можливі масові страйки
Продовжують страйкувати гірники шахти «Відродження» на Львівщині, яким заборговано платню за 8 місяців. І обіцяють не виходити на роботу доти, доки їм не виплатять хоча б місячний фонд зарплати. Дехто, правда, вважає, що акці я протесту отримала політичне забарвлення. Однак самі шахтарі подібні закиди категорично відкидають. Хоча і визнають, що представники деяких політичних сил пропонують їм свою допомогу, однак гірники від неї відмовляються. «Єдина наша мета, — стверджує голова незалежної профспілки шахти «Відродження» Ігор Тарас, — отримати зароблені нами гроші». До речі, у день проведення опозицією своєї акції «Повстань, Україно!» шахтарі навіть відмовилися від своїх щоденних зборів.
Втім, якщо послухати генерального директора ДП «Львіввугілля» Віктора Шайтана, підприємство може вийти з кризи лише у тому випадку, коли цьому посприяє податкова адміністрація. Необхідно, за його словами, щоб ДПА у Львівській області списала або ж реструктуризувала майже 80 млн. грн. шахтарського боргу. До слова, податківці не відкидають такої можливості. А поки що всі шахти «Львіввугілля», окрім «Відродження», працюють. До речі, у Червоноградській міській лікарні досі перебуває 8 гірників iз шахти «Бендюзька», котрі тиждень голодували в забої.
Тим часом страйкову естафету шахтарів готові прийняти у Львові водії тутешніх таксомоторів. Як стверджує один із чільних діячів вільної профспілки водіїв Андрій Корчинський, якщо міська влада до 21 березня не виконає вимог таксистів і не внесе змін до положення про таксомоторні перевезення, то вже третього квітня у місті розпочнеться загальноміська акція протесту. За його словами, після зустрічі представників водіїв таксистів з начальником управління транспорту та зв’язку Львівської міськради Ярославом Вовчаком, стало зрозуміло, що влада не готова йти на поступки. Нагадаємо, головна вимога таксистів стосується скасування дозволу на здійснення таксомоторних перевезень у Львові, котрий видаватиме управління транспорту та зв’язку. «Цей дозвіл, — пояснює Андрій Корчинський, — не є юридичною гарантією роботи таксиста. Ми ж пропонуємо, щоб управління транспорту укладало з нами договори на здійснення перевезень».
Між тим, про свою участь у квітневій акції протесту заявили також львівські освітяни — їм досі не виплатили заборгованих за минулі роки грошей. Збирається підтримати акцію і львівська крайова організація НРУ. І якщо міський владі не вдасться знайти спільну мову з таксистами і освітянами, то початок квітня може стати для Львова дуже гарячою порою. Тим більше, що до акції протесту цілком можуть приєднатися й інші невдоволені.