Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Сорочинський ярмарок очікує бiльше нiж мiльйон гостей

16 серпня, 00:00

Цього року Національний Сорочинський ярмарок відбудеться з 20 по 24 серпня. На 15-гектарному Жабокрицькому майдані завершується підготовча робота. Ще 5 років тому в полтавців виник задум створити на традиційний території Сорочинського ярмарку широкомасштабну етнографічну зону в стилі села XVIII—XIX ст. зі справжніми дворищами заможних та бідних селян, а не окремими фрагментами тогочасної забудови українського села. Нині задум перетворився на реальність: теслярам немає коли вгору глянути. Майстри, зокрема, не забули і славнозвісну гоголівську героїню — Хіврю, поставивши для неї однією з перших простору рублену хату, сплели новий тин...

Директор ТОВ «Сорочинський ярмарок» Юлія Єрмак зазначила, що територія ярмарку умовно поділена на кілька зон: етнографічну, регіонів, для приватних підприємців, для дитячого відпочинку, адміністративно-ділову. Всім є де розвернутися. І народним майстрам із своїми оригінальними роботами, і підприємцям, які запропонують найрізноманітніші промислові новинки і всіляке хатнє начиння, а також те, чим багатий український стіл. До речі, бажання взяти участь у Сорочинському ярмарку виявили тисячі підприємців iз різних регіонів України, Росії, Литви, Латвії, Естонії, Білорусі, Польщі... За попередніми підрахунками у гоголівському краї збереться понад один мільйон чоловік. Вперше передбачається проведення значної кількості спортивних заходів, лише професійних борців збереться більше сотні.

Як доводить практика, місцеві селяни зможуть активно надавати послуги в сфері зеленого туризму. Гості, безперечно, оцінять перевагу відпочинку в чистій, біленькій полтавській хаті з привітними господарями, які будуть їх пригощати духмяною юшкою, варениками зі сметаною, гречаниками, узваром.

Уславлене в віках Сорочинське ярмаркове велелюддя — це не лише величезний торг, але й могутній оберіг народних обрядів та звичаїв, непідробне фольклорно-етнографічне свято, позначене своєрідним українським колоритом. Тут можна запросто зустрітися з самим Миколою Гоголем, хитрющою Солохою чи простакуватими кумом і дяком, попрямувавши разом із цією нерозлучною компанією, скажімо, на посиденьки. Свою пісню даруватимуть гостям 139 творчих колективів Полтавщини, серед них артисти обласної філармонії, Полтавського музично-драматичного театру.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати