Перейти до основного вмісту

На вкладниках Ощадбанку заробили двічі

18 липня, 00:00
Американська компанія «Прайс Вотерхаус», що консультує український уряд iз питань проведення економічних реформ, у тому числі й приватизації, розкритикувала президентську схему використання незатребуваних компенсаційних сертифікатів (КС). 

Директор «Прайс Вотерхаус» iз програми масової приватизації Джон Джонсон заявив, що заплановане указом Президента передання 140 млн., не отриманих КС компаніям «Фінпром» і «Держінвест», знищить систему аукціонів за КС і, як наслідок, виключить громадян і фінансових посередників з процесу приватизації підприємств.

З Джонсоном солідарні й опитані «Днем» експерти. Вони стверджують, що приватизувати майже 400 рентабельних підприємств (запланованих указом на продаж за КС) фактично зможуть лише два державні «ставленики», а це дасть змогу їм стати власниками великих високоліквідних пакетів акцій.

Фахівці також вважають, що схема, яка дозволяє зробити «господарем» потрібні компанії, була запланована заздалегідь. І дає можливість заробити на вкладниках Ощадбанку вдруге (перший раз — при знеціненні їхніх внесків, другий — на компенсаціях, що їх вони не отримали). Кілька років на аукціони за КС виставлялися лише малопривабливі підприємства, тому лише 30 відсотків населення отримали в Ощадбанку свої компенсаційні сертифікати. Такий підхід дозволив сконцентрувати більше як дві третини КС у держвласності з подальшим призначенням потрібних управлінців.

Такої ж думки дотримується й народний депутат Віктор Ткачук, який заявив на засіданні Прес-клубу ринкових реформ, що тепер сертифікатні аукціони перетворяться на прямий продаж акцій державою тій самій державній фірмі. Крім того, вважає Ткачук, президентська схема продажу акцій за КС призведе до скорочення надходжень до держбюджету.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати