На які пільги мають право учасники АТО?
Демобілізованим учасникам АТО на Житомирщині обіцяють першочергове працевлаштування, в тому числі й в ОДАЖитомирщина зустрічає бійців, які мужньо захищали нашу державу на сході. Область брала активну участь у трьох хвилях мобілізації і відправила на схід чи не найбільшу кількість бійців. Зараз вони масово повертаються. Як зазначив голова ОДА Сергій Машковський у передачі телеканалу Союз-TV, на Житомирщині готові, аби їх гідно прийняти і надати умови для реабілітації.
Для частини бійців, що повертаються додому, постане питання працевлаштування. Керівник області зауважив, що незважаючи на обмежену кількість робочих місць в області, переваги при працевлаштуванні надаватимуться саме учасникам АТО, адже вони сумлінно виконали свій військовий обов’язок і заслуговують на нашу підтримку. Для вирішення питання працевлаштування військових буде проведено наради з центрами зайнятості, з керівниками приватних компаній. На сьогодні з питань працевлаштування вже звернулись 42 особи. Сергій Машковський повідомив також, що незабаром представить концепцію оновленої структури облдержадміністрації. Владній структурі потрібні будуть спеціалісти, і преференції надаватимуться фахівцям з числа учасників АТО.
На Житомирщині також створена дорожня карта — путівник для військовослужбовців щодо пошуку необхідної інформації з питань працевлаштування з телефонами і адресами. У приміщенні ОДА працює центр допомоги військовослужбовцям, де вони можуть отримати всю інформацію, яка їх цікавить, включаючи консультації з юридичних питань, щодо проведення реабілітації, соціального захисту, порядку отримання статусу учасника бойових дій та інші.
Щодо реабілітації військових, то ще з 11 вересня 2014 року було створено і запроваджено обласну програму реабілітації військовослужбовців. Поранені бійці, що пройшли лікування у госпіталях, звертаються до фахової лікарської комісії, яка працює при обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського. Медики визначають, як має проходити подальша реабілітація кожного бійця. Програмою визначені 26 лікувально-профілактичних закладів вторинного рівня у районах і містах області та 6 — третинного рівня. Всі послуги по програмі реабілітації військовослужбовців надаються безкоштовно. У минулому році пройшли реабілітацію по цій програмі 250 військовослужбовців, у 2015 — 370 осіб. Керівник області наголосив, що програмою реабілітації можуть скористатися всі учасники АТО, а не лише поранені бійці.