Перейти до основного вмісту

На збори — в інтернет

23 лютого, 00:00

У лютому батьки понад тисячі столичних першокласників висловили свою думку щодо якості роботи з їхніми дітьми у загальноосвітніх школах. Ведучими незвичайних батьківських зборів стали не вчителі чи шкільна адміністрація, а Головне управління освіти і науки м. Києва. На сайті управління було розміщено анкету і електронну адресу для відповідей на неї, однак до інтернет-зборів захотіли підключитися й ті, кому поки що інтернет виявився недоступним. За ініціативи окремих учасників відповіді в Управління освітою стали приходити і по-старому — «ходоками». Деякі батьківські комітети класів навіть надіслали узагальнені колективні оцінки та пропозиції. За умовами даного анкетування, прізвища учнів і батьків, класи — не називаються, а вказується лише номер школи.

Сьогодні ж на сайті Управління (www/edu.kiev.ua) усі, хто бажає, можуть познайомитися з колективною думкою щодо піднятих батьками першокласників проблем. Ураховуючи той факт, що в столиці першокласників нараховується понад 20 тисяч, а на інтернет-зборах виступив один із батьків кожної 20-ї дитини, то цілком можна зробити висновок про те, що картина, яка відбиває рівень освітніх послуг для першокласників столиці вийшла цілком достовірною.

Незважаючи на те, що майже в дев’яноста відповідей зі ста батьки говорять про те, що їхні діти із задоволенням ходять до школи і отримують там позитивні емоції, називається ряд істотних «але»... Попри те, що домашні завдання в першому класі заборонено задавати категорично, ряд учителів порушують це правило. З анкет випливає, що майже 10% дітей, чиї батьки взяли участь у інтернет-зборах, витрачають на виконання «неправомірних» домашніх завдань близько години, а для більше ніж 6% — для домашнього завдання потрібно набагато більше часу. Зрозуміло, що тут йдеться про незаконне перевантаження маленького школяра, однак не всім батькам подобається щадний режим для їхнього чада і вони висловлюють велике невдоволення відсутністю домашніх завдань.

Цікаво, що на запитання «Чим захоплюється ваша дитина?», більше половини відповідей — це назва шкільних предметів. Лише 15 батьків зі ста до захоплень своїх дітей віднесли ігри, спорт, конструювання, ліплення, ігри на комп’ютері. Виявилося, що найбільшим захопленням для початківців-школярів є малювання. Багато хто з батьків висловлює побажання про збільшення кількості безкоштовних гуртків, які працюють у школі, і говорять про низьку якість вже існуючих. Однак виходячи з наказу Головного управління «Про організацію навчально-виховного процесу учнів перших класів загальноосвітніх навчальних закладів Києва», гуртків у школах Києва найближчим часом стане більше. Управління, реагуючи на отриману від батьків інформацію, має намір налагодити жорсткий контроль за виконанням режиму роботи школи, позбавити дітей перевантажень за рахунок додаткових уроків. Тижневе навантаження, дозволене для 1-х класів, — це 20 годин, що означає повну заборону на 5 та 6-і уроки.

У наказі також нагадується шкільним адміністраціям і про те, що не можна відмовляти в прийомі учня в школу через те, що батьки не бажають вносити спонсорські внески чи отримувати платні послуги для дитини.

На неформальних батьківських зборах батьки розговорилися і навіть призналися, що найбільші складності в них виникають при вихованні у дітей самостійності, відповідальності, організованості і дисципліни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати