Нафта Україні не потрібна?

Як наголосив у виступі перед акціонерами, що зібралися в залі київського Будинку художника, голова правління товариства Ярослав Козак, збори були анонсовані в терміни, передбачені статутом, і всі акціонери вчасно отримали відповідні повідомлення й були ознайомлені з порядком денним. Однак головний акціонер — держава, а точніше, Фонд держмайна, що володіє 61,23% акцій, на збори не з’явився, і вони виявилися неправочинними.
Коли головуючий повідомив про це, п’ятірка молодиків схвально зааплодувала і залишила зал. Решта акціонерів (а серед них багато дрібних), була в розпачі. Адже їхали своїм коштом, влаштовувалися до готелю... А правління орендувало зал, обладнало його комп’ютерною технікою, зокрема і для підрахунку голосів.
«День» дізнався, що й напередодні зборів, і навіть зранку перед початком їхньої роботи Ярослав Козак відвідував ФДМУ й мав розмови з його керівництвом. Як бачимо, наслідків це не дало.
Тим часом, обурені неправочинні збори ухвалили звернення до ФДМУ, де кваліфікують його дії як неповагу до акціонерів.
Незалежні експерти, з якими зв’язався «День», твердять, що обструкція ФДМУ пов’язана в першу чергу з нез’ясованістю питання про структурний підрозділ «Охтирканафтогаз» — відділяти його від «Укрнафти» чи перетворювати на спільне підприємство, а також побоюваннями стосовно того, що акціонери не підтримають входження до НАК «Нафтогаз України».
Думки про хитке й мінливе ставлення уряду до «Укрнафти» підтверджуються
ще й тим, що буквально напередодні зборів доручення щодо голосування державними
акціями було виписане на заступника голови Фонду Сергія Глушко, який працює
на цій посаді лише кілька тижнів, а вже на ранок у середу вона була видана
голові правління НАК «Нафтогаз України» Ігорю Бакаю. Однак у кулуарах зборів
поширилася чутка, що діями ФДМУ диригував колишній голова Держнафтогазпрому
Михайло Ковалко.
Випуск газети №:
№103, (1998)Рубрика
День України