Наступний рік на Львівщині – Української повстанської армії
Наступного року виповнюється 80-років від часу створення військово-політичної формації українського визвольного руху – УПА. Сьогодні, 7 жовтня,
депутати Львівської обласної ради під час сесійного засідання підтримали рішення щодо проголошення 2022 року Роком УПА.
«Це надзвичайно важлива ініціатива, і така подія має бути належно відзначена на регіональному та всеукраїнському рівнях через увічнення пам’яті воїнів УПА, організацію різноманітних масштабних заходів, інформаційно-роз`яснювальну роботу та проведення досліджень, – зазначив під час виступу голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції ЛОР Святослав Шеремета. – Ми повинні зробити все для того, щоб усі на Львівщині, в Україні та за кордоном отримали повну інформацію про діяльність УПА. Кожен українець має знати правду про УПА і ту роль, яку армія нескорених відіграла в нашій історії і національно-визвольному русі, про її провідників та відомих борців за незалежність».
Також на сесії ЛОР озвучили довідку щодо УПА: «Українська повстанська армія була утворена наприкінці 1942 року та діяла до вересня 1949 року, після чого була реорганізована в збройне підпілля, діяльність якого припинилася в середині 1950-х років.
Стратегічна мета діяльності УПА – відновлення української державності, відповідно боротьба розгорталася проти всіх держав, що намагалися завадити цьому.
За інформацією Українського інституту національної пам’яті, УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії.
Протягом усього часу існування Повстанської армії головним ворогом вважався СРСР – як держава, що завдала українському народові найжахливіших втрат – масові політичні репресії, голодомори, депортації населення. Поруч з тим УПА із самого початку творилася як реакція населення на німецький окупаційний терор, тому протягом всього періоду німецької окупації велася активна антинімецька боротьба».
Author
Тетяна КозирєваРубрика
День України