Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Насувається «дев’ятий вал» земельного конфлікту

14 квітня, 00:00

Учасники мітингу кримських татар у селищі Коктебель у вівторок вирішили «поговорити» з мером селища Коктебель Олексієм Булигою. Як повідомили журналістам працівники селищної ради, близько сотні кримських татар зібралися рано-вранці перед будівлею Коктебельського виконкому. Біля третини з них увійшли до кабінету мера Олексія Булиги. Вони зачинили двері, й після цього з кабінету чулися шум і крики. Службовці викликали наряд міліції. Проте через деякий час кримські татари пішли, а Булига поїхав до кримського прем’єра Сергія Куніцина. Як говорили співробітники селищної ради, причиною поїздки до прем’єра стала саме акція кримських татар. Про деталі емоційної розмови в кабінеті підлеглі Булиги довідалися з обривків фраз, що долітали скрізь зачинені двері — знову йшлося про безплатне виділення землі в Тихій бухті, розташованій неподалік від Коктебеля. Булига та більшість жителів селища виступають проти створення там етнографічного села. Проти цього виступають також екологи й історики. Крім того, вже близько року Верховна Рада Криму під тиском меджлісу постійно відкладає затвердження проекту про надання Тихій бухті статусу пам’ятника природи місцевого значення. Нещодавно в Коктебелі відбувся схід громадян, учасники якого висловилися за якнайшвидше надання бухті заповідного статусу. Нагадаємо також, що Булига неодноразово пропонував виділити ділянки землі для потребуючих репатріантів у межах самого Коктебеля. Проте меджліс відкидає цей проект, посилаючись на те, що ділянки розташовані не біля самого моря і це «завадить розвитку національного бізнесу».

На захист селищного голови одразу виступила російська громада Криму. Її прес-служба заявила, що група кримських татар «блокувала роботу селищної ради та висунула ультиматум меру селища», що спілкування з селищним головою переросло в колотнечу, «ходоки» побили селищного голову. «Чи порушуватимуть кримінальну справу проти провокаторів чи ні, чи понесуть екстремісти хоч якусь відповідальність чи знову залишаться безкарними? — запитують у заяві. — Зрозуміле тільки одне — за відсутності волі керівництва силових відомств меджлісівські радикали роблять що хочуть».

Не забарилися скористатися ситуацією й інші політики. Народний депутат України Леонід Грач провів у Сімферополі прес- конференцію, на якій оприлюднив своє звернення до Президента України Віктора Ющенка з приводу загострення міжетнічної обстановки в Криму, складене в украй нетерпимому тоні. При цьому він висловив думку, що на посаду голови Ради міністрів Криму слід призначити «людину з Києва» з досвідом роботи в господарських, адміністративних і правоохоронних структурах». І хоча він не назвав прізвища, але в кримських ЗМІ висловили припущення, що він мав на увазі нинішнього заступника міністра внутрішніх справ України, колишнього главу адміністрації Закарпатської області, генерала міліції Геннадія Москаля. «Я абсолютно впевнений, що цю людину Крим, крім злочинної частини, сприйме з оплесками».

Щоб зупинити ескалацію конфлікту, на зустрічі виконувача обов’язків першого віце- прем’єра Криму Миколи Голубєва, заступника голови меджлісу Ремзі Ільясова та влади Судака з кримськими татарами на 16 квітня заплановане проведення в Судаку наради представників Ради міністрів АРК, меджлісу кримськотатарського народу та місцевої влади з питання виділення кримським татарам земельних ділянок у цьому регіоні. У рамках підготовки до наради Судацький регіональний меджліс складає списки кримських татар, які потребують земельних ділянок і стоять у черзі на їх отримання. Прес- секретар меджлісу Ліля Муслімова також заявила, що інформація в ЗМІ про зіткнення, які відбулися в Судаку між кримськими татарами та представниками слов’янського населення, не відповідає дійсності.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати