Немає контакту
у дніпропетровських рухівцівДніпропетровська обласна організація Народного руху України «тимчасово припинила контакти» зі своїми «колегами» з Українського народного Руху. Про це заявив на прес-конференції лідер місцевих «удовенківців» Віктор Сиченко, звинувативши членів УНР (Костенка) в «нетовариській поведінці». За його словами, в останні дні на Дніпропетровщині почали скликатися так звані «об’єднувальні конференції» низових організацій УНР і НРУ, готується також обласна конференція, на якій мають намір вибирати делегатів на об’єднувальний з’їзд, запланований на січень 2003 року у Києві.
З цього приводу В. Сиченко як лідер обласної організації НРУ висловив глибоке здивування, оскільки, за його запевненнями, ні він, ні його однопартійці не мають до «об’єднувальних конференцій» на рівні районів і міст області ніякого відношення. Більше того, наводячи конкретні приклади, В. Сиченко заявив, що, наприклад, у Магдалинівському районі, де ніби рухівці вже об’єдналися, районної організації НРУ з червня 2001 року не існувало — її колишній лідер разом зі своїми однодумцями тоді офіційно сповістив обласне управління про вихід із партійної організації та обіцяв віддати печатку. Тепер виявилося, що ті ж самі люди представляють НРУ і об’єднуються з УНР. Майже те ж саме, за словами В. Сиченка, сталося і в міській організації в Жовтих Водах.
Щоб припинити подальші непорозуміння, керівництво обласної організації НРУ зустрілося з лідерами «костенківців». Однак «саміт» на вищому рівні не дав ніяких результатів. Після цього «удовенківці» вирішили припинити будь-які контакти зі своїми побратимами та партнерами, хоч і до цього два Рухи на Дніпропетровщині дивилися один на одного з великою недовірою. Хиткий мир між ними, вперше після розколу Руху, було відновлено під час минулих виборів, оскільки центральне керівництво двох партій вирішило «товаришувати» в блоці В. Ющенка. Проте в Дніпропетровську політична поведінка НРУ і УНР сильно відрізнялася. У той час як НРУ уклав договір із місцевою облдержадміністрацією про співпрацю в проведенні аграрної та комунальної реформ, УНР став ініціатором створення в області опозиційного об’єднання «Дніпропетровщина — за європейський вибір». Разом із соціалістами та прихильниками Ю. Тимошенко «костенківці» брали активну участь в антипрезидентських акціях і вимагали відставки дніпропетровського губернатора Миколи Швеця. Через зрозумілі причини керівники двох Рухів неодноразово обмінювалися офіційними взаємними докорами, пропонуючи один одному першими покаятися у своїх «гріхах».
Безкомпромісною, судячи з усього, залишається їхня позиція і нині. За словами В. Сиченка, в принципі обласна організація НРУ була б готова до об’єднання, але на певних і вельми жорстких умовах: наприклад, публічне визнання помилок членами УНР та їхня перереєстрація в рядах НРУ. На такі пропозиції «костенківці» тільки посміхаються, заявляючи, що вони заздалегідь неприйнятні для них. Обидві обласні організації рухівців саме себе вважають «реальною силою» на Дніпропетровщині, викриваючи своїх побратимів у «віртуальному членстві» та «надуванні щік».
Об’єднати «костенківців» і «удовенківців» у Дніпропетровську, очевидно, не зможе і майбутній 65-літній ювілей від дня народження В’ячеслава Чорновола. Принаймні УНР і НРУ повідомляють про окремі плани святкування. «Удовенківці» вже надрукували для поширення в області 200 тисяч листівок, щоб розповісти дніпропетровцям про заслуги фундатора партії. У свою чергу, «костенківці» пропонують перейменувати вулицю Комсомольську, в центрі Дніпропетровська, на вулицю ім. В. Чорновола і встановити на колишньому загальному партійному офісі, де нині знаходиться тільки штаб-квартира НРУ, меморіальну дошку. «Ця «примиряюча» ініціатива, як повідомив лідер обласної організації УНР Іван Шулик, поки «залишається без відповіді».