Перейти до основного вмісту

«Нічий» урожай

На Вінниччині селяни «розкуркулили» нелегалів, щоб допомогти бійцям у зоні АТО
20 серпня, 12:22
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Тринадцять років незаконно використовувалися землі колишньої військової частини, що розташовувалась у селі Дзигівка Ямпільського району Вінницької області (поблизу кордону з Придністров’ям). Колишній підприємець просто захопив 330 гектарів землі й вирощував там зернові та кукурудзу. Активісти району та села намагалися поламати корупційну схему й торік частково добилися свого. Цим питанням впритул зайнялася податкова інспекція, прийнявши рішення про примусове вилучення урожаю. Порушувати справу й доводити все в суді активісти не змогли, оскільки друга сторона не заявила про себе, тобто офіційно, хто є власником вирощуваних протягом багатьох років врожаїв, ніде не зазначено. Просто приїжджали якісь наймані робітники, робили певні роботи на полях, і все. Коли розпочалося розслідування активістами й журналістами, внаслідок чого справа й дійшла до розв’язки — вилучення врожаю податковою, тоді більшість корінних жителів просто спостерігали за розвитком подій.

Нелегали (як їх називають у Дзигівці), відчуваючи свою безкарність, і цього року засіяли поля. На згаданій площі знову добрий врожай кукурудзи й пшениці. Однак тепер селяни, як ніколи раніше, гостро відчули власну причетність до долі країни, тим більше, що сто хлопців із села служать у зоні АТО, зокрема в 9-му батальйоні та батальйоні «Айдар». Щодо останнього, то його командир Сергій Мельниченко служив у колишній дзигівській частині. І от нещодавно на сході села громада прийняла рішення зібрати врожай, продати, а виручені гроші використати на потреби АТО. Нелегали, щоправда, намагалися перешкодити селянам, терміново приславши зернозбиральну техніку, щоб вправитись раніше й таким чином викрасти зерно, однак дзигівчани заблокували дорогу комбайнам і змусили скинути все зерно на машини, а потім склали його на зберігання в іншого фермера. На допомогу селянам прибула й самооборона з Вінниці.

Люди вирішили на виручені гроші купити каски, бронежилети та інше бойове спорядження і власноруч завезти землякам у батальйони. Йшлося про 180 тисяч гривень. Декілька днів назад із зони АТО, зокрема із батальйону «Айдар», повернувся один із ініціаторів «розборок» із нелегальним урожаєм, автор журналістських розслідувань щодо цієї проблеми, громадський активіст журналіст Василь Кізка. Він разом з іншими активістами із Тульчинської народної ради в рамках акції допомоги збройним силам у зоні бойових дій супроводжували вантаж із необхідними речами, товарами та провізією. Василь Кізка каже, що спорядження від дзигівчан в «Айдарі» поки що не отримали. Значить, ще десь у дорозі.

Голова дзигівської сільської ради Олександр Юрченко воліє не втручатись у ситуацію, пояснюючи свою позицію тим, що подібний крок — це рішення і воля громади, й він не збирається її якимось чином коригувати.

А дзигівчани мають ще одну мету: з часом відремонтувати хоча б одну казарму й вдихнути нове життя в колишню військову частину. Як показує дійсність — відродження військової сили під самим Придністров’ям актуально, як ніколи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати