Нові можливості археологів
Дніпропетровські учені розширюють міжнародну співпрацюІз Вроцлава повернулися учасники спільної українсько-польської експедиції, які проводили розкопки на горі Громик. У складі групи було дев’ять осіб — вчених, аспірантів і студентів Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара. Разом із польськими колегами із Вроцлавського університету вони досліджували укріплення періоду раннього Середньовіччя, замок лицаря і резиденцію польського магната.
«Ми працювали разом. На один квадрат ставили двох-трьох українських і двох-трьох польських студентів», — розповідає аспірант кафедри історіографії ДНУ ім. О. Гончара Катерина Минакова. Експедиція вивчала залишки стародавнього шляху, який вів до замку, де археологи знайшли фрагменти кераміки, кістки тварин, цвяхи. Цікавою знахідкою стало вістря стріли арбалета, яке, ймовірно, залишилося тут під час штурму фортеці.
Усе, що знайшли археологи, надалі вивчатимуть і аналізуватимуть фахівці. Під час спільної роботи було розглянуто можливість організації музейної справи у Дніпропетровську з використанням досвіду Вроцлавського археологічного музею. Наступного року археологи двох країн планують роботу одразу за двома напрямами. Українсько-польська експедиція проводитиме розкопки в Новобогородицькій фортеці в гирлі річки Самара, а потім археологи знову вирушать до Нижньої Сілезії.
Окрім того, ведуться переговори з азербайджанськими вченими — планується розкрити один зі скіфських курганів, розташованих на території Дніпропетровської області. Попередніх домовленостей було досягнуто ще торік, коли в Дніпропетровську експонувалася масштабна виставка скіфського золота.