Новий Кабінет: надія є, впевненості немає
З інших кадрових указів Президента варто виділити звільнення: Олександра Волкова — з посади голови Держкомітету з фізкультури і спорту, Тетяни Кисельової — з посади голови Комітету з питань стандартизації, метрології і сертифікації, що пов'язано з ліквідацією цих комітетів. Можливо, що функції останнього комітету частково перейдуть до Держкомітету регуляторної політики і підприємництва, очолювати який, згідно з Указом Президента, буде опонент Кисельової Олександра Кужель, яка раніше займала посаду голови Комітету з питань розвитку підприємництва.
Оскільки новий уряд практично вже сформовано, «День» звернувся до своїх читачів-експертів із запитанням про те, яка їхня думка щодо перспектив Кабінету Ющенка.
Денис ЖАРКИХ, тележурналіст:
— Ні для кого не є секретом, що новий уряд підбирається з однією метою — подолати дефолт. Фактично всіх новопризначених об'єднують енергійність, артистизм і поверховість. Всі ці якості дозволять новій команді легко сполучитися з вимогами міжнародних фінансових організацій і залишати у західних партнерів необхідне позитивне враження. Проте, яке б враження не залишили нові міністри у Вашингтоні, подолати істинні причини дефолту в нового уряду об'єктивно немає часу. Тому не станеться нічого дивного, якщо реформи зведуться до показухи і набирання політичних очок. Незалежно від результату, новий уряд мав би розтягнути «час своїх рішучих дій», оскільки і фінансовий крах, і подолання дефолту висунуть перед країною нові завдання. А зі старим урядом, так само, як і з урядом Пустовойтенка, ніхто церемонитися вже не буде.
Станіслав ЛЮДКЕВИЧ, студент-юрист:
— Зміни в уряді в цілому оцінюю позитивно. Ініціатива надана Ющенкові, склад нового уряду, судячи зі всього, налаштований на реформи. Мені здається сумнівним призначення Юлії Тимошенко віце- прем'єром. Вважаю його більше політичним кроком, ніж економічно продуманим. Не зовсім підтримую кандидатуру міністра юстиції С. Станик — на мою думку, за попередній період вона не змогла зарекомендувати себе як професіонал, гідний цієї посади. Повинен себе показати й Богдан Ступка. Призначення Єханурова — людини, відомої своєю попередньою роботою, — для мене було несподіванкою. Тигипко як міністр економіки — потрібна людина на потрібному місці. Те, що в уряді начебто багато представників «партії влади», оцінюю позитивно, хоча на сьогодні важко визначити, яка з партій є такою. Тут маємо декілька епіцентрів боротьби: СДПУ(о), Демократичний союз Волкова, партію Пінчука. Зате уряд менш залежний від диктату однієї партії. Компроміс прем'єра з Президентом у даному випадкові оцінюю позитивно.
Віктор ТАНГЕР, професор соціології:
— Сподіваюсь на краще. Молодий і реформаторськи налаштований прем'єр — щось зсуне в нашому суспільстві. Віце-прем'єр Жулинський — академік, директор інституту літератури — відома постать у культурному житті України. Теж саме стосується і Василя Кременя, і Богдана Ступки. Про інших важко судити. Тимошенко — симпатична жінка, але наскільки грамотний фахівець? Щоправда, про тих людей, що працюють у її команді, можу сказати одне — професіонали. Омолодження і професіоналізація нашого уряду дає надії. Чекаємо на більш рішучі дії. На Президента покладатися важко. Парламент же підтримає — перед загрозою створення двопалатного виборного органу подітися нема куди. Прем'єр може і консолідувати здорові сили в парламенті — особливо на початку роботи уряду. Є такі сподівання — і реальні підстави.
Леонід ІВАНЕНКО, вільний журналіст:
— Мені подобається нова команда. Хоча не так все залежить від команди — скільки від тих, хто «проти» неї і «за» неї. У далеке майбутнє важно заглядати, тому — скажу про найближче. Єханурову — симпатизую, окрім усього іншого, він розмовляє літературною українською мовою. Ступка — найбільша несподіванка. Прекрасний актор, але якби на цьому місці він не повторив долю Дзюби, який змушений був чи його змусили піти. Тут потрібний добрий менеджер. Ступка ще менш підготований до апаратної роботи, ніж Дзюба. У Росії вже був актор міністром культури, але з цього не вийшло нічого доброго. Жулинський — він уже досягнув піку своєї кар'єри, ця посада в уряді для нього — почесне тепле місце. Хоча, окрім усіх тих посад, що він обіймає, він ще й голова Правописної комісії. Тобто в нього є можливість позитивно вирішити питання прийняти новий український правопис. На мою думку, культурно-гуманітарна складова уряду не посилилася.
Марія БЛАЖКОВА, агроном:
— Треба судити за справами. Заяви Ющенка викликають позитивні емоції, але часто благими намірами вистелена дорога в пекло... Чи дадуть олігархи щось зробити? А поки що — подивимося. Боюсь робити позитивні висновки, адже оптиміст — це погано поінформований песиміст. Як тут не пригадати в'єтнамську старовинну казку про героїв, що боролися з драконами — і після перемоги самі перетворювалися на драконів.
Випуск газети №:
№2, (2000)Рубрика
День України