Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Обвінчані з «Сузір’ям»

8 вересня театральна майстерня відкриє свій 30-й сезон
08 вересня, 10:05
ВІДКРИЄ ЮВІЛЕЙНУ ХОДУ ВИСТАВА «ПРИМАРИ» ЗА ДРАМОЮ Г. ІБСЕНА. У ГОЛОВНИХ РОЛЯХ — ІРИНА МЕЛЬНИК ТА ОЛЕКСАНДР БЕГМА / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

За традицією відкриватимуть прем’єрами, які з’явилися в афіші «Сузір’я» під завісу сезону. У п’ятницю покажуть «Примар». Драму Генріха Ібсена поставила Поліна Медведєва, яка також є автором сценічної версії, а український переклад зробив Дмитро Дроздовський. Вийшов цікавий експеримент, у якому по-новому представили себе досвідчені майстри — Ірина Мельник (фру Алвінг) і Дмитро Завадський (Пастор) та молодь — Олександр Бегма (Освальд) і Гелена Сергутіна (Регіна), які належать до різних акторських шкіл. А 9 вересня — ще одна новинка — «Дивний світ театру», де буде показано любовний трикутник, учасниками якого є актори, котрі грають ролі не лише на сцені, а й у житті (постановка Володимира Борисюка), а виконавцями виступлять: Тетяна Круліковська, Антон Вахліовський, Зоряна Цвик і Сергій Коршиков.

Чим дивуватимуть глядачів у ювілейний рік — розказав «Дню» керівник «Сузір’я» Олексій КУЖЕЛЬНИЙ:

— Мабуть, найбільше публіку здивує те, що нам вдалося власними коштами відремонтувати фасад і зробити косметичний ремонт всієї будівлі театру! А за підтримки Департаменту культури КМДА переобладнуємо Мікросцену — робиться таке покриття підлоги, що там зможе працювати театр на воді. Нині в процесі репетицій у нас п’ять вистав, які поповнять репертуар протягом року.

Ми стали ініціаторами відкриття «Мистецької осі. Ярославів Вал», яке відбудеться 16 вересня. Плануємо провести театральну ходу, а виступи артистів відбуватимуться навіть із балконів театрів. Ця акція об’єднає разом колективи творчих закладів, які нині працюють на вулиці Ярославів Вал, і це буде другий мистецький осередок у нашій столиці, подібно до Андріївського узвозу.

Нагадаю, Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» — це перший в Україні ангажементний театр, який було створено 1988 року. У виставах театру беруть участь найкращі актори й режисери столичних театрів і талановита молодь. До репертуару увійшли класичні, сучасні та експериментальні постановки, які демонструються одночасно на двох сценічних майданчиках: на основній «Великій» сцені, що розрахована на 80 місць, і на Мікросцені — 25  місць. До свого 30-річчя ми вирішили зробити ювілейні подарунки — подібно до традицій Леся Курбаса, який для фундаторів театру справив однакові персні. Нагадаю, на 25-річчя «Сузір’я» ми подарували срібні й золоті «булавки» всім артистам, які співпрацюють з нашим театром, а нині це вже 230 митців, і вони одержать у подарунок каблучки-персні. Саме в нашому театрі працюють люди, котрі цілковито віддані Мельпомені, обвінчані з театром, і в нас є бажання зробити цим митцям пам’ятні подарунки — символічні коштовності, які стануть ознакою причетності до «сузір’я талантів», працеголиків і майстрів, котрі пов’язали свої долі з мистецтвом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати