Одеські музиканти стали національним надбанням
Історія прославленого колективу бере свій початок із суворого 1937 року і знає різні періоди. Творчих зльотів, яскравих виступів, коли з музикантами працювали такі відомі диригенти та солісти, як Натан Рахлін, Юрій Темірканов, Курт Зандерлінг, Давид Ойстрах, Еміль Гілельс, Євген Кісін, Арвід і Маріс Янсонс. А також сірих буднів — із затримкою фінансування, звільненням оркестрантів у пошуках кращої долі, аварійного стану приміщення та інших «дрібниць», які значно ускладнювали життя музикантам.
З 1992 року художнім керівником і головним диригентом оркестру є Хобарт-Стенлі Ерл — яскравий і самобутній музикант, який дав другу молодість відомому колективу. Музиканти багато виступають не тільки по Україні, а й за кордоном, причому в найпрестижніших залах. Після участі в міжнародних фестивалях «Bregenz Spring» (Швейцарія), «Варненськоє літо» (Болгарія), «Культурна столиця Європи- 97» (Греція), «Chichester Festivities» (Велика Британія), «Nuits Musicales du Suguet» (Франція) одесити залишили по собi захоплені відгуки у публіки та критиків. Вони зацікавили зарубіжних продюсерів, які стали надсилати різноманітні пропозиції про співпрацю. Репертуар оркестру різноманітний: від класики до музики сучасних композиторів. Разом iз Одеським державним філармонічним оркестром Хобарт Ерл записав на англійській фірмі «ASV» серію компакт-дисків із творами українських композиторів, які раніше не записувалися.
— Одного разу, виступаючи в Австралії, мені довелося витримати бій з дирекцією філармонії, щоб отримати дозвіл на виконання «Карпатського концерту» Мирослава Скорика, — згадує Ерл. — Імпресаріо кричав, що я хочу його розорити і ніхто не буде це слухати! Я впевнений, що українська музика — це скарб, який ще має відкрити зарубіжна публіка. Пам’ятаю, коли у фіналі ми зіграли «Ще не вмерла Україна», то у багатьох глядачів ріками текли сльози.
Тріумф за кордоном — добре, але не менш важливо піднімати культурне життя в Україні, вважає диригент. Журналісти часто називають маестро Ерла «одеським американцем» — адже він став першим громадянином США, що удостоєний звання «Заслужений артист України». Вiн болісно реагує на знегоди, з якими доводиться стикатися його музикантам. Часто говорить «ми», маючи на увазі Україну. За роки його керівництва в оркестр прийшло багато талановитої молоді.