Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Основні клієнти — малий та середній бізнес»

Земельний банк оприлюднив вимоги для отримання сільгоспвиробниками пільгових кредитів
18 липня, 10:45

Державний земельний банк розробив класифікацію агробізнесу, яка використовуватиметься ним для видачі кредитів. Деталі вчора озвучила виконуючий обов’язки голови правління (офіційно її ще не призначили, бо Держзембанк отримає ліцензію від НБУ орієнтовно в серпні 2013 року ) Світлана Скосирська.

Виділено п’ять груп потенційних позичальників. Перша — фізичні особи (особисті селянські господарства) та фермерські господарства (тільки члени сім’ї) з обсягом річного валового доходу не більше, ніж 200 тисяч євро. Вони можуть розраховувати на мінімальну суму кредиту для поповнення обігових коштів — до 75 тисяч євро та для втілення інвест-проектів — до 200 тисяч євро. Друга група — підприємці та юрособи, які працюють із АПК, із валовим доходом не більше, ніж 500 тисяч євро в рік. Для них кредитний ліміт становитиме, відповідно, до 200 тисяч та до 500 тисяч євро. Третя група — юридичні особи з річним оборотом не більше 2 мільйона євро (до 5000 тисяч євро і до 800 тисяч євро). В четверту групу потрапили юрособи з річним обігом валового доходу не більше, ніж 5 мільйонів євро, а в п’яту — великі клієнти з доходом понад 5 мільйонів євро (їхній ліміт — до 700 тисяч євро та 1 мільйон євро).

І попри те, що в класифікацію все ж потрапили агрохолдинги, за її словами, основними клієнтами банка будуть малий та середній бізнес. На запитання «Дня», яким вона бачить середньостатистичного позичальника, Скосирська відповіла: «Мені б дуже хотілося, щоб це були фермерські господарства, в яких кількість робітників— від п’яти до десяти осіб (члени сімей), які мають не зовсім маленький пул ділянок, наприклад, по 20,30,40 га, щоб можна було з них щось зробити сильніше. Дуже б хотілося стати помічником фермера».

При цьому, пояснила Скосирська, розраховувати на кредити від Держзембанку до кінця цього року не варто аграріям-початківцям. Адже, за її словами, сьогодні ще не завершено розробку програм, які убезпечать банк від ризиків. «Коли вони ( програми. — Авт.) будуть готові, тоді буде закладено гроші на ці цілі. Але я не бачу їх у вересні — жовтні 2013 року», — деталізувала вона.

За словами Скосирської, кредитування розпочнеться не раніше осені, можливо, у вересні. Орієнтовні обсяги на це поки що уточнюються. Але вже зараз зрозуміло, каже вона, що банк намагатиметься кредитувати максимум під 8 — 12% річних у гривні. Кредитування здійснюватиметься й спільно з іншими банками. Список банків-партнерів поки що не сформовано, бо саме зараз погоджується. Але серед них будуть точно державні банки, уточнила вона. За словами Скосирської, таке співфінансування дозволить розділити кредитні ризики. Від групи позичальника залежить і частка кредитного ризику, яку Державний земельний банк готовий розділити. Загалом ця частка може коливатися в межах 20      — 80%, підсумувала вона.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати