Парламент гальмуватиме президентський референдум,
стверджує екс-спікер парламентуЗа словами Івана ПЛЮЩА (члена Народно-демократичної партії, яка паралельно з Президентом оголосила про підготовку референдуму зі скасування депутатської недоторканності), внесення змін до закону про референдум затягуватиметься всіма можливими способами.
В інтерв'ю УНІАН, Іван Степанович поспівчував Президентові, який прагне «щось зробити в боротьбі з корупцією», але «нічого зробити не може». Річ у тому, що ні Президент, ні НДП не зможуть провести жодного референдуму, оскільки закон про нього прийнято ще до ухвалення Конституції і застосувати його тепер технічно неможливо. От Л. Кучма і запропонував парламенту в позачерговому порядку змінити закон, надавши Президентові більше прав з ініціювання референдуму.
Оскільки парламент не надто із цим поспішає, Плющ прогнозує можливість врегулювання цього питання указом Президента, поки Л. Кучма ще має таке право відповідно до перехідних положень Конституції. Щоправда Іван Степанович не врахував, що в Конституції йдеться про «укази з економічних питань». Ризикнемо спрогнозувати, що Конституційний суд не зможе в разі потреби визнати порядок проведення референдуму економічним питанням.
Інша справа, що, на думку політолога Миколи ТОМЕНКА, і невдача з черговим задумом Президента може бути йому на руку. Позаяк завдяки наполегливій роботі пропрезидентських засобів масової інформації народ набагато більше знає про побічну й не завжди законну діяльність депутатів та майже нічого не знає про аналогічну діяльність президентського оточення, широкі верстви населення підтримують скасування депутатської недоторканності. Тож Президент, на думку Томенка, зможе звинуватити корумпований тіньовий капітал у ВР у небажанні відповідати перед законом. Що ж до ініціативи Президента, то політолог пропонує «підходити більше з політичної точки зору, аніж з правової».