Перейти до основного вмісту

Пекарі пишуть листи прокуророві

16 червня, 00:00

На восьми головних трасах Дніпропетровщини терміново виставлено пости ДАІ для запобігання незаконному вивозу продовольчого зерна з території області. Подібні заходи зроблено також на залізниці та інших видах транспорту. Як пояснив на прес-конференції заступник прокурора області Олег Ричка, суворий контроль, запроваджений за наполяганням влади, не означає повної заборони — зерно вивозитиметься лише при наявності всіх передбачених законом дозволів, передусім, із боку карантинної служби. Якщо ж такого дозволу не буде, повідомив О. Ричка, зерно «повернуть на той елеватор, де воно й зберігалося».

Тим часом, обласна прокуратура спільно з територіальними відділеннями Антимонопольного комітету України, Держінспекції з контролю за цінами, податковою адміністрацією, управлінням МНС, карантинною, ветеринарною та санітарно-епідемічною службою почали перевірку п’яти найбільших хлібокомбінатів області, які підвищили ціни на хліб. З’ясувалося, що підвищення сталося в один і той же день. Цей факт, сказав заступник прокурора, навів на підозру, що між ними була змова. Для того, щоб розібратися в обставинах, представники Антимонопольного комітету порушили адміністративну справу за порушення конкурентного законодавства. Тим часом, керівники згаданих хлібокомбінатів — чотирьох у Дніпропетровську і одного в Дніпродзержинську — поспішили надіслати до обласної прокуратури листи, в яких сповістили про зниження цін на «соціальні» сорти хліба до колишніх розмірів. Знижувати на інші сорти вони наразі не поспішають, очевидно, вичікуючи яким чином події розвиватимуться далі.

Масштабна перевірка, за словами О. Рички, торкнулася не лише хлібокомбінатів, але й двох найбільших борошномельних підприємств, а також 42 елеваторів і баз, де зберігається зерно. Виявилося, що в Нікополі на хлібній базі державного резерву, через порушення умов зберігання, у непридатний стан прийшло 40 тисяч тонн зерна. Воно попріло від високої вогкості, оскільки його не перевертали й не підсушували 7-10 місяців. Зіпсовані запаси довелося продати за залишковою вартістю, а збитки державі за ринковими цінами становили до 29 млн. гривень. Оприлюднити дані про загальну кількість продовольчого зерна, що зберігається в області, прокурор відмовився, пославшись на державну таємницю. Однак, випадок у Нікополі, за його словами, примушує ще раз перевірити істинний стан речей і збереження офіційно задекларованих хлібних запасів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати