Перейти до основного вмісту

Перебудова. Початок. Як це було

У Києві видавництвом «Смолоскип» представлено шостий том творів В’ячеслава Чорновола
27 січня, 00:00

La strada, як шабля,
врубалася в ніч...
Де ж гальма?
—Розіб’юсь об зорі!..

Іван Драч

Безумовно, шостий том необхідно розглядати на тлі попередніх п’яти, адже лише так можна спостерігати стратегічну лінію дій Чорновола. Взагалі ж у планах видавців видати ще чотири частини праць творця Народного Руху, сформувавши, таким чином, десятитомник В’ячеслава Чорновола.

Презентована робота вміщує документи та матеріали від листопада 1985 року, коли Чорновіл був звільнений із ув’язнення — по квітень 1990-го — початку його державотворчої діяльності. «Це період відновлення на легальних засадах журналу «Український вісник», ініціювання та заснування Української Гельсінської спілки, активної участі у мітингах 80-х років, внесення радикальних ідей у Програму «Народного Руху України», говориться в анотації книги. «Важливість шостої книги, полягає в тому, що вона розкриває події початку перебудови» — говорить Осип Зінкевич, засновник видавництва «Смолоскип».

«Період другої половини 80-х років був надзвичайно насичений подіями. З одного боку, подих свободи, а з іншого — агонія комуністичного режиму. Книга дає широке уявлення про суспільно-політичне життя того часу, в центрі якого перебував В’ячеслав Чорновіл. Адже саме він найбільш послідовно відстоював засади державної незалежності України. І все ж, при всіх складнощах, завдяки його впевненості та ентузіазму ми всі почувалися захищеними», — представляючи книгу, говорить Атена Пашко, дружина автора.

Шостий том має біля 1000 сторінок, і майже дві третини в ньому складають додатки. Така структура — це перш за все, побажання самого автора. «Ще за життя В’ячеслав Максимович планував видати свої напрацювання, і бачив він свої роботи саме у такому вигляді», — зазначає сестра В’ячеслава Максимовича, Валентина Чорновіл. За її словами, дві третини додатків — це матеріали КДБ, розсекречені Службою безпеки України до 20-ї річниці заснування Народного Руху. «На їх основі можна дослідити усі труднощі боротьби за незалежність України, а тому видання може бути цікавим не лише для науковців, істориків, студентів, а також для пересічних громадян, небайдужих до новітньої історії своєї країни», підкреслила пані Валентина.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати