Перейти до основного вмісту

Податкова «тримає дистанцію» від виборів

21 березня, 00:00

Важливою частиною виступу М. Азарова були парламентські вибори. Дипломати дізналися про те, що ДПАУ передала в Центральну виборчу комісію всі дані про порушення, виявлені при обробці податкових декларацій кандидатів у народні депутати. Загалом, за словами М. Азарова, розходження в деклараціях про майно й прибутки за 2001 рік виявлено у 637 кандидатів, що балотуються за списками партій і виборчих блоків, та в 870 кандидатів- мажоритарників. М. Азаров також зазначив, що перевірялися всі декларації, незалежно від приналежності кандидатів до «партій влади» або до «опозиції»: наприклад, у блоці «За єдину Україну!» розходження виявлено у 46 кандидатів, а в Блоці Юлії Тимошенко — у 34. «Перевірка проводилася, незважаючи на особистості, незважаючи на розміри відхилень декларацій від фактичного стану, чи це десятки гривень, чи солідні майнові, корпоративні права кандидатів», — сказав М. Азаров. На користь неупередженості податківців, як вважає М. Азаров, свідчить і те, що недостовірні відомості за податковими деклараціями торкнулися 32 партій і виборчих блоків. Пояснюючи природу такого явища, глава ДПАУ наголосив, що в парламент йдуть «далеко не бідні люди», багато хто з яких звик вести подвійну бухгалтерію: одна фінансова звітність — для податкової, друга — для себе.

Участь податкових органів у нинішній виборчій кампанії, на думку М. Азарова, обмежується лише перевіркою декларацій кандидатів у народні депутати, що закріплено законодавчо. Щодо іншого ДПАУ «принципово й публічно дистанціювалася від будь-якої участі в політичній боротьбі». При цьому М. Азаров послався на особистий приклад: на час виборчої кампанії він припинив членство в партії, а працівникам податкової служби, які скористалися своїм конституційним правом балотуватися в депутати, було рекомендовано на цей період взяти відпустку. Глава податкового відомства також нагадав про свій наказ, згідно з яким на період виборів у парламент було оголошено мораторій на будь-які перевірки ЗМІ, й підтвердив, що в цей час жоден засіб масової інформації не перевіряється податківцями.

Пропозиції щодо реформування податкового законодавства, що містяться в ряді програм кандидатів (зокрема й спробу реставрувати «десятину», що стягувалася ще за часів Київської Русі), М. Азаров оцінив досить скептично. На його думку, якщо Україна хоче інтегруватися в Європу, то орієнтуватися слід на європейське податкове законодавство, хоча й воно не в усьому досконале.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати