Перейти до основного вмісту

Подолати корупцію в Україні можна. Так, як це зробили в Гватемалі

Ексклюзивне інтерв’ю зі всесвітньо відомим експертом, який допоміг усунути мафію від влади в рідній країні, — Манфредо МАРРОКІНІ — читайте незабаром на сторінках «Дня»
11 липня, 19:50
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Подолати корупцію в Україні в умовах, коли суд та прокуратура вважаються наскрізь корумпованими, можна лише так, як це зробили в Гватемалі — створивши спеціальну установу, яка мала би ознаки міжнародного трибуналу.

«Хоча громадськість продовжує вимагати, щоб влада реально боролась із корупцією,представники «старої гвардії» в уряді та парламенті продовжують боротися... зі змінами на кожному кроці. Так що можна зробити у такій ситуації? Навдивовиж, найкориснішим для України прикладом могла би стати маленька та далека від України, центральноамериканська країна Гватемала», — пише на сторінках впливового видання The Foreign Policy висловив  колишній співробітник Агенції США з міжнародного розвитку USAID, який у час перебування на посаді займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР, Джош Коген.

Учора «Дню» вдалось поспілкуватися з представником гватемальської антикорупційної громадськості, людиною, яка 25 років життя запобіганню політичній корупції, моніторингу виборчого процесу на національному та міжнародному рівнях, прозорим політичним фінансам та політичному аналізу — Манфредо Маррокіні.

Співзасновник Гватемальського відділення Transparency International Манфредо Маррокін сьогодні також є генеральним секретарем мережі Lima Agreement та Асоціації з питань свободи слова та інформаційної діяльності в країнах Латинської Америки (Alianza por la Libertad de Expresion e Informacion).

Організація, яку очолює Манфредо — Accion Ciudadana —  працює пліч-о-пліч та здійснює громадський контроль над Міжнародною комісією проти безкарності у Гватемалі (CICIG). І власне у цих п’ятих літерах зашифрований ключовий секрет перемоги над мафіє при владі у цій країні Центральної Америки.

Двадцять років завдяки ООН було створено Міжнародну комісію проти безкарності в Гватемалі (International Commission Against Impunity in Guatemala). Цій установі було надано унікальні повноваження для ефективної боротьби із корупцією. У результаті, CICIG від початку своєї роботи у 2006 році розслідувала понад 200 справ щодо корупції на вищих щаблях влади та висунула звинувачення проти 160 чинних та колишніх чиновників. Серед притягнутих до відповідальності: впливові бізнесмени, колишні генерали, колишні міністри оборони та внутрішніх справ, колишні очільники поліції, колишній президент та навіть чинний, на той час, глава держави. Президент Отто Перез Моліна подав у відставку, а у вересні йому було висунуто офіційні звинувачення у справі про корупцію на митниці на 120 мільйонів доларів.

Про те, чому віце-президент Гватемали «здав» чинного президента, як перемоги над ТОП-корупціонерами  змінили політичний Ландшафт у Гватемалі та яким чином всесвітньо відомий антикорупціонер пропонує спонукати країни першого світу закривати свої рахунки для відмивання грошей з таких країн, як Україна та Гватемала,  читайте незабаром у ексклюзивному інтерв’ю «Дню» Манфредо МАРРОКІНІ.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати