Перейти до основного вмісту

Покарання боржників чи перерозподіл власності?

Фонд держмайна вирішив повернути в лоно держави 46 підприємств
08 жовтня, 00:00

Тим часом у Фонді не сприймають самого слова «реприватизація», не передбаченого законодавством України, і наполягають на тому, що йдеться просто про повернення власності державі згідно з законом про приватизацію. Як заявив «Дню» керівник контрольної комісії ВР з питань приватизації Юрій Кам'яний, це рутинна робота з контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу, якою Фонд держмайна повинен займатися постійно. На його думку, вона не належить до антикризової програми уряду.

Більше того, президент України Леонід Кучма виступав проти статті 29 закону про приватизацію, яка передбачає процедуру повернення власності державі, але Конституційний Суд 1 липня вказав, що вона повинна виконуватися.

У результаті ФДМУ вибрав із тисячі підприємств, приватизованих під інвестиційні зобов'язання (вони, як правило, не виконуються: замість 1,5 млрд. грн. і $681 млн. надійшло 235 млн. грн. і $215 млн.), 46 і вирішив зробити з них козлів відпущення.

Є й інша версія. Йдеться про звичайний перерозподіл власності, коли на ці підприємства претендують інші покупці. У цьому випадку стає зрозумілим, чому серед «реприватизованих» підприємств універмаг «Московський», власники якого повернули пакет акцій 2 (!)% від статутного фонду, повідомило Інтерфакс-Україна.

Експерти «Дня» вказують також на те, що повернені в лоно держави пакети акцій скоріш за все надійдуть не до Фонду держмайна (котрий має право лише продавати підприємства), а до недавно відбрунькованого від нього Агентства з управління державними корпоративними правами, створеного за указом Президента. Як бачимо, команда Президента виявляє гнучкість, тлумачачи рішення КС...

№192 08.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати