Поки що крайній — «Боїнг»
Нагадаю, він передбачає запуск комерційних супутників з морської платформи. Держдепартамент побоюється, що під час співпраці компанії «Боїнг» з українськими та російськими партнерами — КБ «Південне» та ракетно-космічним комплексом «Енергія», можливе несанкціоноване розповсюдження секретної інформації.
«Вони зчинили бурю в склянці води», — сказала одна з посадових осіб у Конструкторському бюро «Південне». В заяві Національного космічного агентства України наголошується, що наш ракетоносій «Зеніт», устаткований для забезпечення пусків «Морського старту», розцінюється Держдепартаментом як оборонний виріб. При оформленні ліцензії на право діяльності з такими виробами «Боїнг» припустився низки помилок. Відтак вирішено, що надалі саме «Боїнг» має відповідати за те, щоби подальша реалізація проекту відповідала вимогам експортного контролю США. Детальніше обговорити ситуацію учасники міжнародного консорціуму, заснованого США, Україною, Росією та Норвегією, мають на зустрічі, яку заплановано провести через два тижні.
Якщо ж компанії, які уклали угоди на запуски супутників з морської платформи, все ж матимуть претензії до засновників проекту, то, за словами керівника прес-центру КБ «Південне» Юрія Алексенка, розбиратись з цими претензіями має «Боїнг»: «Вони припустилися помилки — вони мають її виправити».