Перейти до основного вмісту

Політичну систему треба модернізувати

17 січня, 00:00

У ході своєї щорічної зустрічі з керівниками дипломатичних представництв, акредитованими в Україні, Президент Леонід Кучма учора зробив ряд принципових заяв. Зовнішньополітичний курс України, зі слів глави держави, буде витримуватися в певній системі координат і базуватися на принципах послідовності, прогнозування і прагматизму. А щодо внутрішньої політики, то Президент Кучма називає ключовим завданням 2001 року збереження парламентської більшості і конструктивних відносин Президента, уряду і парламенту.

«Роль ключових, магістральних векторів цієї політики (зовнішньої. — Ред. ) буде і далі зберігатися за європейською інтеграцією України і розвитком стосунків стратегічного партнерства з Російською Федерацією і США», сказав Президент. При цьому, за його словами, «посилюється увага до співпраці з нашими сусідами, передусім Польщею». Новим у виступі Кучми було те, що «нам важко сприймати повчання звисока, менторський, а тим більше командний тон». «Не хотілося б також, щоб в економічні, ділові відносини вносилися елементи зайвої політизації, породжені недостатнім розумінням ситуації в Україні, неповнотою або необ’єктивністю, упередженістю інформації про неї, а також беззастережним прийняттям на віру сумнівних, м’яко кажучи, технологій, ініційованих яким-небудь українським політичним аутсайдером», — зазначив Президент.

Кучма відзначив важливість «модернізації політичної системи», зокрема, з точки зору підвищення ролі і відповідальності політичних партій і громадських організацій. У зв’язку з цим він звернув увагу на важливість прийняття законів про політичні партії і опозицію, а також внесення змін в законодавство про вибори, пообіцявши, що буде «цього послідовно домагатися».

Крім того, Президент заявив, що відносить до своїх першочергових завдань сприяння тому, щоб уряд затверджувався як команда однодумців і професіоналів, яка б послідовно і системно займалася економічними і соціальними питаннями.

Розбіжності між політичними опонентами, як вважає Президент, пом’якшилися, ситуація стала більш стабільною, з місця політичних баталій і генератора імпульсів нестабільності Верховна Рада відчутно просунулася в своїх рішеннях і діях у бік конструктивності, прогнозування та відповідальності. Хоч «єдність парламентської більшості зазнає серйозних випробувань, а в стінах Верховної Ради і поза ними маємо новий спалах напруженості». На думку Президента, те, що нині відбувається, тільки підтверджує, що минуле і пов’язані з ним ілюзії деяких політиків відходять дуже повільно і важко.

До досягнень минулого року Президент відніс і краще за всі роки виконання бездефіцитного державного бюджету. Закріпленню цих досягнень повинно сприяти своєчасне прийняття бездефіцитного держбюджету на 2001 рік, істотне збільшення прямих іноземних і внутрішніх інвестицій. Глава держави відніс до вирішальних сфер збільшення зусиль подальше вдосконалення законотворчого процесу і відзначив важливість швидкого прийняття ряду кодексів, зокрема, Податкового, Бюджетного, Земельного.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати