Перейти до основного вмісту

Посилання — обов’язкове

16 вересня, 00:00

Днями Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про інформаційні агентства» (сам Закон було прийнято у 1995 році). У ньому уряд, зокрема, пропонує зробити обов’язковим посилання на інформагентства при розповсюдженні ЗМІ їхньої інформації. Закон також доповнюється нормою, згідно з якою відповідальність за розповсюдження недостовірної інформації не настає, якщо йдеться про дослівне відтворення матеріалів, опублікованих іншими інформагентствами чи ЗМІ, з посиланням на них. Законопроект забороняє не тільки цензуру інформації, розповсюджуваної інформагентствами, але й втручання в їхню творчу діяльність. Крім цього, з переліку необхідної інформації, яка повинна вказуватися у заяві про державну реєстрацію, виключені данні про джерела фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності інформагентства. Але при реєстрації інформагентства повинні будуть надати інформацію про сукупну долю іноземців в статутному фонді.

Iнiцiативу прокоментував Олександр МАРТИНЕНКО, генеральний директор агентства Інтерфакс-Україна:

— Якщо в цілому, то ці зміни можна тільки привітати. Тому що в разі прийняття їх Верховною Радою буде зроблено перший крок до модернізації закону, який був прийнятий ще в 1995 році. Найбільше радує норма статті, яка пропонується Кабміном, стосовно обов’язкового посилання на використання продукції інформаційних агентств. Такий пункт у нас вже існує в угодах, які ми підписуємо iз своїми передплатниками. Якщо це ще буде закріплено законом, то ми будемо це тільки вітати. Щодо серйозних змін, які пропонуються, то певне розширення поняття звільнення від відповідальності у разі використання інформації з інших джерел дозволить агентствам працювати спокійніше. Хоча, з другого боку, ми ніколи у своїй роботі не сподіваємося на достовірність джерела, яке ми використовуємо, і намагаємося його все одно перевіряти. Ця норма працює на розширення меж свободи слова, але я думаю, що вона не повинна заспокоювати нікого з інформаційників.

У цілому до внесень у нас зауважень немає. Закон приймався дуже давно, і ми бачимо спробу його модернізації в абсолютно сучасному напрямку, але кілька моментів, які треба врахувати в цьому законі, ще залишилося. Думаю, що з часом виникне потреба ще одного внесення змін.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати