«Потужний сигнал європейському співтовариству із Харкова»
В Україні вперше проходить засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи
Східний «форпост» України – Харків – уперше зустрічає європейську політичну подію такого рівня. На засідання моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи приїхали представники 31 країни – це понад півсотні депутатів. Голова Харківської обласної держадміністрації Юлія Світлична на старті засідання зазначила – проведення цієї події на сході України є для неї символічним: «Вважаю, що це потужний сигнал всьому європейському співтовариству, що Харків – це Європа, це безпека, розвиток та ще одне джерело посилення європейської ідеї».
Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування у 1997 році. Відтоді, за словами експерта Конгресу Лена Вербека, у нашій країні було два моніторингових візити. За результатами останнього, який був у 2015 році, були надані рекомендації, які нині реалізуються на практиці та мають на меті демократизацію місцевої та регіональної влади. Розширене засідання Конгресу із представниками різних країн в Україні вперше. Це демонструє, що європейська дипломатія готова до діалогу з українською владою на різних рівнях. Лен Вербек зауважив, що відчуває – в Україні членам конгресу раді, тому вони готові надати усю необхідну допомогу на місцевому та регіональному рівні.
«Конгрес неодноразово підкреслював, що Україні необхідна децентралізація. Вона буде вигідна всім українцям. У 2013 році був анексований Крим і східні регіони України, почалась економічна криза і довготривалий процес реформ, серед яких реформа, що передбачає децентралізацію. Це атмосфера багата на виклики. Проте українська влада заявила, що готова вести повноцінний діалог з Конгресом. І таким чином була закладена основа щодо плану цієї роботи. І зараз ми готові надати Україні всю необхідну підтримку у цьому процесі реформ. Україна продемонструвала свою готовність, ми ж готові надати допомогу», – зазначив Лен Вербек.
На засіданні прозвучали доповіді членів конгресу, які стосувались стану регіональної демократії в Європі, захисту прав людини. Також були озвучені результати моніторингу на виборах, які підготувала спеціальна моніторингова місія. Губернатор Харківщини виступила із ініціативою – провести європейськими експертами семінари для депутатів районних і обласних рад Харківщини, щоб підвищити їхню відповідальність перед виборцями. Президент палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи – Ган Маріт Хельгенсен зауважила, що для учасників конгресу дуже важливою є регіональна демократія, тому ініціативи, які спрямовані на її підтримку та зміцнення місцевого самоврядування, отримають підтримку.
ДОВІДКА «ДНЯ»
Моніторинговий комітет Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи створений для нагляду за дотриманням зобов’язань, які взяли на себе члени Європейської хартії місцевого самоврядування. Експерти готують звіти про стан місцевої та регіональної демократії в Європі. З 2016 року голова ХОДА Юлія Світлична входить до Бюро Конгресу, є членом Моніторингового комітету та віце-президентом Палати регіонів Конгресу.
Author
Людмила ЛутицькаРубрика
День України