Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Працевлаштування як реабілітація

На Вінниччині упродовж минулого року майже півтисячі учасників АТО знайшли роботу
09 січня, 11:59
ФОТО VEZHA.VN.UA

Протягом 2018 року послугами Вінницької обласної служби зайнятості скористалися 1717 демобілізованих військовослужбовців, із них 463 були працевлаштовані. Більшість знайшли роботу в сільському господарстві та переробній промисловості. 30 осіб отримали допомогу для відкриття власної справи, а 10 — були працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного соціального внеску роботодавцю. Про це повідомила директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська і додала, що крім працевлаштування, військовослужбовці користуються можливістю пройти професійне навчання (минулоріч — 90 осіб), 62 клієнти — взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

«На сьогодні маємо на обліку 560 демобілізованих учасників АТО. Фахівці центрів зайнятості області застосовують індивідуальний підхід до кожного з них — надають не лише традиційні послуги, такі як пошук постійної або тимчасової роботи або для започаткування власної справи, а й проводять заходи, які сприяють соціально-психологічній адаптації та поверненню хлопців до мирного життя, — коментує Галина Скоковська. — Щодня у своїй роботі ми користуємося правилом, що працевлаштування для демобілізованих бійців — це не тільки заробітна плата чи поліпшення соціального статусу, а й, до певної міри, реабілітація, бо коли потрібно щодня прокидатися, приводити себе в порядок, працювати і заробляти, то це стимулює до активності. А учасники АТО повинні бути прикладом не лише мужності та патріотизму, але й бути лідерами в громадах».

Загалом 2018 року у Вінницькому обласному центрі зайнятості було 42,3 тисячі вакансій, що на 7,6% більше, ніж в аналогічному періоді 2017 року. На обліку по всій області було зареєстровано 73 тисячі безробітних, упродовж минулого року 35,7 тисячі знайшли роботу. Затребуваними торік були професії — сільськогосподарських працівників, продавців, середніх та молодших медичних працівників. Середній розмір заробітної плати у заявлених вакансіях склав понад 5 тисяч гривень. На сьогодні на обліку центрів зайнятості Вінниччини перебувають 20,9 тисяч безробітних осіб, з них 18,3 отримують допомогу по безробіттю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати