Прем'єр пішов. Хай живе прем'єр?
Олександр ЛАВРИНОВИЧ, фракція Руху (Костенко):
— При відсутності чітко вираженої політичної більшості у ВР, за тими настроями та рішеннями, які є, я не бачу поки що можливості виникнення ситуативної більшості, необхідної для його затвердження на пост прем'єра.
— А якщо Президент, скажімо так, ще наполегливіше рекомендуватиме пана Пустовойтенка?
— А, що таке «наполегливіше» і як це «ще»?
— Поки що Президент просто заявив про намір внести його кандидатуру на розгляд до ВР, а там, як вирішить парламент. Та, ні для кого ні секрет, що у Банкової є певні важелі впливу на парламент.
— Звичайно, ці важелі завжди були і будуть. Для когось із депутатів, це — нагадування про «гріхи», для когось — навпаки, «солодкий пряник». Якщо ці важелі активно використовуватимуться, то не виключено, що мети буде досягнуто. Та поки що, наскільки я можу бачити, вони активно не використовуються.
Геннадій УДОВЕНКО, фракція Руху:
— Консультації у ВР з приводу кандидатури Пустовойтенка ведуться. Однак його призначення багато у чому залежатиме від Президента: наскільки послідовно він проводитиме кандидатуру Пустовойтенка.
Віталій КОНОНОВ, фракція «Зелених»:
— Я думаю, що всі внесені Президентом пропозиції щодо цього питання будуть підтримані більшістю парламенту. Тому такої ситуації, як була раніше: «хочу», не «хочу», — більше не буде.
Дмитро ТАБАЧНИК:
— Я вважаю, що на сьогодні він — найоптимальніший, найреалістичніший і найбільш підготовлений кандидат на пост прем'єр-міністра. Крім того, за оцінками зарубіжних економістів (щоправда, я не можу повністю погодитися з цим) кожна зміна уряду дуже дорого коштує Україні. І я думаю, що немає потреби витрачати гроші, якщо мети можна досягти, дещо оновивши уряд на коаліційній основі.
Тетяна ШУЛЬГАЧ, Дмитро СКРЯБІН, «День»
Про ситуацiю в парламентi щодо формування майбутнього уряду читайте на стор. "Подробиці"
Випуск газети №:
№223, (1999)Рубрика
День України