Перейти до основного вмісту

ПРЕС-КЛУБ «Дня»

Микола СЕВЕРIН: «Наша газета зберегла незалежність і не померла. Інколи сам iз цього дивуюся!»
03 червня, 00:00
Северін Микола Степанович народився в м. Перм 1952 р. Закінчив 1973 р. Ворошиловградський педінститут, 1987 р. заочно — Вищу партійну школу при ЦК Компартії України. З 1973 р. по 1982 р. працював у обласній молодіжній газеті «Молодогвардеец». 1982-1992 рр. — заступник головного редактора «Луганской правды». 1992- 1996 рр. — головний редактор обласної телекомпанії «Ефір-1». Паралельно з 1992 р. — головний редактор обласної газети «Ракурс».

АНКЕТА «Дня»

1. Донецька шахта ім. Засядька вважалася однією з кращих у галузі й, незважаючи на це, в ній нещодавно загинуло 39 гірників. А який технічний стан луганських шахт?

2. Офіційний Київ на всіх рівнях, включаючи міжнародний, постійно декларує свою схильність до демократичних ідеалів, в тому числі свободи слова. Чи відповідає цим деклараціям те становище, в якому перебуває регіональна преса?

3. Ваша газета існує вже 7 років. Всі ці роки весь час погіршувалися умови, в яких працюють суб'єкти господарювання, в тому числі ЗМІ. Яке з рішень влади за цей період, на ваш погляд, найзгубніше позначилося на місцевій пресі?

4. У мартирологу загиблих українських журналістів є й ім'я луганчанина Петра Шевченка, з яким ви колись працювали в обласній молодіжній газеті «Молодогвардеец». Як його загибель і безрезультатність слідства вплинули на луганських журналістів? Це їх залякало?

5. Пригадайте, будь ласка, свій найбільший журналістський успіх.

6. Хто з місцевих політиків, ви вважаєте, найперспективніший?

7. Чого чекають люди від майбутнього президента України?

8. Назвіть, будь ласка, політиків, які, на ваш погляд, мають реальні шанси перемогти на президентських виборах.

9. Яка цитата, політичний анекдот, дотепне висловлювання користуються в Луганську найбільшою популярністю?

10. Відкрите питання. Що ще ви хотіли б сказати?

ВІДПОВІДІ

1. Луганські шахти не кращі й не гірші за донецькі. Трагедії в наших областях чергуються, а на кількість жертв впливає лише пан випадок. Масова загибель гірників завжди «гласна», її неможливо замовчати. Спецкомісії, дні трауру... Адже «НП», що забирають життя або здоров'я, в шахтах трапляються кожного дня, включаючи вихідні. Тільки в одному об'єднанні «Луганськвугілля» 1998 року сталося 1532 нещаснi випадки, з них 48 — із смертельними наслідками. А таких вугільних об'єднань в області вісім. Помножте! Кожного дня в шахтарських родинах траур...

2. Свобода слова — це серйозне демократичне надбання. Ось тільки вартість цього надбання поки що дуже висока. Протистояти адміністративному, фінансовому, кримінальному й іншим подібним «натискуванням» може дозволити собі лише ЗМІ, що дуже міцно стоїть на ногах, за спиною якого або політики, або фінансисти, або той же криміналітет. А якщо одним словом — гроші. Й справа не тільки у величезних сумах, що можуть знадобитися на адвокатів і штрафи. Кошти потрібні, щоб вижити, коли тебе за чиєюсь вказівкою «кине» колишній «Союздрук», раптом підніме ціни видавець, тощо. А якщо без спонсора не вижити, то про яку «свободу слова» йдеться?

3. Затвердження «Укрпочтою» 1997 року нових тарифів на розповсюдження періодичних видань України. Той, хто це вигадав, уже точно гідний звання головного ворога преси.

4. Перший шок досить швидко минув. (Журналісти — люди, звичні до багато чого, й треба сказати, досить цинічні. Витрати професії!). Професійна цікавість (Хто? За що?) дуже швидко змінилася здивуванням: чому не розставлені крапки над «i»? Подібні гучні справи, так ще й узяті зопалу на контроль Президентом, спускати на гальмах — значить, постійно розбурхувати ситуацію. Й через рік, і через два... Переляк? Ні! Швидше розчарування...

5. Те, що за сім років вдалося не тільки не занапастити незалежну газету, але й «доростити» її до двадцяти сторінок формату А-3. Заснована первинною журналістською організацією з трьох осіб практично без копійки грошей (на кредитах, а відсотки відомі всім!) громадсько-політична газета, всупереч усім законам калькулятора (собівартість 1 примірника — 68 коп., ціна — 35 коп.), ще не померла. Й зберегла незалежність. Інколи сам з цього дивуюся!

6. Колишній мер Луганська А.М.Данилов, звільнений внаслідок політичної гри, в яку «не вписався».

7. Вважаю, люди зрозуміли, що чекати безглуздо, а сподіватися можна тільки на свої сили.

8. Кучма, Мороз, Марчук...

9. «Маємо те, що маємо.» Л.М.Кравчук.

10. Поняття «журналістська солідарність» пригадується лише в професійне свято... А шкода!

Ведучий рубрики «Прес-клуб «Дня» Валентин ПУСТОВОЙТ Тел. (044) 414.98.20, факс 414.43.31 e-mail:master@day.kiev.ua

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати